Żłobki i przedszkola otwarte od poniedziałku

Przedszkolaki z Weryni wygrały ważny konkurs

Antycovidowe obostrzenia potrwają co najmniej do 25 kwietnia. Wyjątkiem są żłobki i przedszkola, które rząd otwiera już w poniedziałek (19.04).

O przedłużeniu lockdownu Adam Niedzielski, minister zdrowia, poinformował na dzisiejszej (14.04) konferencji prasowej. Oświadczył, że 19 kwietnia otwarte zostaną żłobki i przedszkola.
Od poniedziałku

Od poniedziałku (17,04) dopuszcza się także możliwość uprawiania sportu w obiektach sportowych na świeżym powietrzu (do 25 osób).

Dzieci i młodzież będą mogły uczestniczyć w zawodach prowadzonym przez związki sportowe.

Pozostałe obostrzenia rząd przedłuża do 25 kwietnia. Obowiązują ograniczenia w handlu i limity w miejscach kultu. W dalszym ciągu zamknięte są siłownie, fitness kluby, baseny oraz salony fryzjerskie i kosmetyczne. Tak samo jak teatry, kina i muzea.

Uczniowie wszystkich klas szkół, słuchacze placówek kształcenia ustawicznego oraz centrów kształcenia zawodowego uczą się zdalnie.

Kiedy koniec?

Niedzielski zastrzegł, że restrykcje dotyczące hoteli i obiektów noclegowych rząd przedłuża o dwa tygodnie. Oznacza to, że do 3 maja będą one funkcjonować na dotychczasowych zasadach. Wyjątkiem są hotele robotnicze i noclegownie świadczące usługi w ramach niektórych podróży służbowych – np. medyków, transportowców czy żołnierzy.
– Jeśli liczba zakażeń COVID-19 w województwach spadnie poniżej 30 na 100 tysięcy, będziemy myśleli o kolejnych krokach – zapewnił minister.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.