Wybieramy kolbuszowskie Negatywy 2020 roku

Kolejny oddział do likwidacji? Czy to koniec interny?

Wracamy do naszych podsumowań. Tym razem wybraliśmy najbardziej bulwersujące, skandaliczne, smutne, przykre; jednym słowem negatywne wydarzenia minionych 12. miesięcy w powiecie kolbuszowskim.

O tym jakie wydarzenie uzyska tytuł Negatywu Roku zdecydujecie Wy, Drodzy Czytelnicy. Głosowanie przez tydzień odbywa się na naszym Facebooku.




Nasze kandydatury

Cicha likwidacja pediatrii

  • Z dnia na dzień zamknięty został Oddział Dziecięcy Szpitala Powiatowego w Kolbuszowej. Powodem tej sytuacji, jak tłumaczył dyrektor Zbigniew Strzelczyk, był brak lekarzy. Wkrótce potem Rada Powiatu podjęła decyzję o powstaniu w lecznicy pododdziału ortopedii. Przejął on pieniądze z Narodowego Funduszu Zdrowia, które pierwotnie zapisano na działalność pediatrii.

Dramat na komendzie policji

  • W nocy w budynku komendy policji w Kolbuszowej tragicznie zmarł Wojciech W., 42-letni mieszkaniec miasta. Wcześniej użyto wobec niego paralizatora. Śmierć „Walusia” wstrząsnęła regionem.

Lekarz odmówił pomocy

  • Jeden z lekarzy na Izbie Przyjęć w Kolbuszowej odmówił udzielenia pomocy pacjentowi, który był bardzo ciężkim stanie. Raczył to zrobić dopiero po interwencji policji i prokuratora. Następnego dnia mężczyzna zmarł. Oliwy do ognia dolała kontrowersyjna wypowiedź dyrektora Zbigniewa Strzelczyka, który oznajmił, że pacjent przyjechał do szpitala, by umrzeć.

Śmierć Mieczysława Maziarza

  • Zmarł Mieczysław Maziarz – były senator, radny powiatowy, ordynator Oddziału Dializoterapii i Nefrologii w Szpitalu Powiatowym w Kolbuszowej. Miał 71 lat. Kilka tygodni wcześniej zaraził się koronawirusem. Trzy tygodnie później odeszła Krystyna Czachor, długoletnia pielęgniarka „Sztucznej Nerki”. Miała 59 lat. Powodem jej śmierci także były powikłania po COVID-19.




Kradzież darów dla bezdomniaków

  • Sprzed kwiaciarni na kolbuszowskim Rynku skradziono karmę, która była zbierana przede wszystkim dla bezdomnych psów. Dary te pochodziły z prowadzonej zbiórki „Świąteczna paka dla zwierzaka” na rzecz psów i kotów z przytuliska oraz bezdomnych czworonogów z okolic.

To on okradł bezdomne psy [ZDJĘCIA Z KAMERY]

1 Komentarz

  1. Pediatrii nie ma, ginekologii i położnictwa nie ma, stan służby zdrowia przebił już dno, bo pieniądze lepiej inwestować w Rydzyka, TVP i pensje dla swoich. Ludzie umierają na kovid i na ogólną niewydolność szpitali, tracą pracę, a jeśli nie, to obniża im się pensje, mają, pomimo obietnic, coraz więcej i coraz większe rachunki… Nawet rodziny są dziś podzislone i skłócone, nie mogąc bez polityki spędzić wigilii. A i tak głosują na pis, na Chmielowca, Piotrowicza, Piętę, Zbonikowskiego, Kaczyńskiego czy Wolfgangową vel Przyłębską. To jest dla mnie fenomen.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.




Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.