Wiemy, kto może korzystać ze strzelnicy przy LO

Wiemy, kto może korzystać ze strzelnicy przy LO

Nasza informacja o oddaniu do użytku strzelnicy sportowej w Kolbuszowej wzbudziła spore zainteresowanie. Czytelnicy pytają, kto może korzystać z tego obiektu i czy muszą być to tylko licealiści. Już odpowiadamy.

Budowa strzelnicy sportowej kosztowała prawie dwa miliony złotych. Obiekt znajduje się przy Liceum Ogólnokształcącego. Inwestycję realizowano rok.
Najpierw wyburzono stare ściany i postawiono nowe. Pojawił się dach. Wykonano też: przyłącza mediów, system monitoringu oraz instalacje. Następnie powstało dziesięć stanowisk strzelniczych.

Obiekt posiada transportery tarcz i przesłony antyrykoszetowe. Zarządcą obiektu jest miejscowe LO. Koszt inwestycji wyniósł 1 750 000 zł, z czego 1 312 130 zł stanowi dotacja unijna. Efekt?

– Jest to najnowocześniejsza strzelnica edukacyjna na Podkarpaciu – mówił podczas oddania inwestycji do użytku prof. Jerzy Posłuszny, rektor Wyższej Szkoły Prawa i Administracji w Rzeszowie.

Kto może skorzystać ze strzelnicy?

  • młodzież szkół ponadpodstawowych z powiatu kolbuszowskiego,
  • osoby prywatne, które mają pozwolenie na broń i posiadają własną broń oraz amunicję,
  • służby mundurowe oraz związki strzeleckie,
Osoby, które są chętne do korzystania ze strzelnicy, proszone są o kontakt z kierownikiem obiektu, Zbigniewem Dziubą w celu umówienia terminu. Można do niego dzwonić na nr tel. 533 891 175.

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.