Ważny krok w kierunku utworzenia parku dla psów w Kolbuszowej

KOLBUSZOWA. Piekło psów i gehenna mieszkańców [WIDEO, ZDJĘCIA]

Ruszyło w sprawie utworzenia w Kolbuszowej parku dla psów. Petycja w tej sprawie, która podpisało blisko trzystu mieszkańców, trafiła na obrady najbliższej sesji Rady Miejskiej.

Rzecz dotyczy utworzenia w Kolbuszowej ogrodzonej przestrzeni, która dawałaby czworonogom możliwość kontrolowanego przez ich opiekunów wybiegu.
– Nasz wniosek popieramy faktem licznej grupy właścicieli czworonogów, dla których takie miejsce byłoby niezwykle istotne w sprawowaniu odpowiedniej opieki nad swoimi pupilami. Ogrodzona, a jednocześnie pozwalająca na dowolne poruszanie się psów przestrzeń umożliwiałoby im swobodny wybieg.

– Park ten przyczyniłby się też do zapewnienia zwierzętom socjalizacji, która wpływa na złagodzenie agresywnych zachowań względem ludzi oraz innych zwierząt. To z kolei wyeliminuje ich nadpobudliwe zachowania w tym także wycie oraz nadmierne szczekanie – czytamy w petycji.

Mimo zebrania 291 podpisów, wydawało się, że temat umrze śmiercią naturalną.

Tymczasem w programie czwartkowej (23.02) sesji Rady Miejskiej w Kolbuszowej znalazł się projekt uchwały, który uznaje petycję mieszkańców w sprawie utworzenia parki dla psów za zasadną.
Wcześniej, bo 23 stycznia 2023 roku, to samo zrobiła Komisja Skarg, Wniosków i Petycji Rady Miejskiej.

KOLBUSZOWA. Radni wyśmiali pomysł powstania parku dla psów

Jej członkowie pozytywnie rozpatrzyli petycję, zapoznali się się również z koncepcją budowy wybiegu dla psów w Kolbuszowej Dolnej.
Radni zasugerowali jednak utworzenie parku dla psów bliżej miasta, wskazując na ten cel teren obok stadionu sportowego przy ulicy Wolskiej.

1 Komentarz

 1. Ale niektóre są równiejsze.
  Dlaczego tylko dla psów?
  A koty co ?
  Gorsze???? (Ja tam wolę koty).
  A świnki morskie?
  A króliczki ?
  A inne zwierzęta?
  A może lepiej wreszcie zrobić kanalizację w Kolbuszowej, żeby zwierzęta „nie udomowione” nie cierpiały w męczarniach jak skosztują ścieków z przydrożnych kolbuszowskich rowów???

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.