Uwaga, skażona woda. Znowu.
W wodociągu Widełka znów znaleziono bakterii grupy coli. Wykryto je podczas badań wody, którą pobrano we wtorek (03.07). Wcześniej takie samo skażenie ujawniono tam blisko miesiąc temu (więcej o tym TUTAJ). Tym razem woda z nie nadaje się nie tylko do spożycia, ale nawet do mycia.

Odbiorcami skażonej wody są mieszkańcy aż 7 miejscowości na terenie gminy Kolbuszowa. Są to: Przedbórz, Huta Przedborska, Bukowiec, Domatków, Poręby Kupieńskie, Kupno i Widełka.
Do czasu uzyskania pozytywnego wyniku badania wody i ogłoszenia komunikatu potwierdzającego przydatność wody do spożycia osoby z osłabioną odpornością i dzieci, korzystając z tej wody, powinny zachować szczególną ostrożność. W przypadku wystąpienia jakichkolwiek objawów, należy zgłosić się do lekarza. O zmianie sytuacji kolbuszowski Sanepid poinformuje w odrębnym komunikacie.

Z kolei Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej informuje, że w związku z decyzją Sanepidu, będzie prowadzona dystrybucja wody pitnej- butelkowanej. Oto gdzie to będzie robione:
1. Widełka:
– Kościół
– Sklep mała Widełka
– Stacja paliw – JUBILATKA

2. Kupno:
– Kościół
– Sklep przy drodze na Poręby Kupieńskie

3. Bukowiec:
– Remiza strażacka

4. Domatków:
– Dom ludowy
– Przy kaplicy na Brzezówce

5. Przedbórz:
– Kościół
– Dom ludowy

6. Huta Przedborska:
– Remiza strażacka

7 Poręby Kupieńskie:
– Remiza strażacka

Woda będzie dostarczana od dziś (06.07) od godz. 17. W kolejnych dniach informacje o dystrybucji wody będzie przekazywana na bieżąco przez ZGKiM.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.