Uwaga! Skażona woda!
Państwowy Inspektorat Sanitarny w Kolbuszowej informuje, że w wodociągu Widełka wykryto obecność bakterii grupy coli. Stało się tak na podstawie badań próbki wody pobranej w poniedziałek (18.06).

Odbiorcami skażonej wody są mieszkańcy wsi: Przedbórz, Huta Przedborska, Bukowiec, Domatków, Poręby Kupieńskie, Kupno i Widełka. Woda nadaje się do spożycia wyłącznie po kilkuminutowym przegotowaniu. W przypadku wystąpienia jakichkolwiek objawów, należy zgłosić się do lekarza.
– Bakterie coli to element niepożądany w wodzie, którego obecność nie jest niebezpieczna dla zdrowia – czytamy w komunikacie Saneppidu. – Należy jednak doprowadzić do jego obniżenia gdy wartość graniczna zostanie przekroczona. W związku z tym informuje się odbiorców wody, aby do czasu ogłoszenia komunikatu potwierdzającego przydatność wody do spożycia osoby z osłabioną odpornością i dzieci, korzystając z wody wodociągowej zachowali szczególną ostrożność.
Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej zobowiązał się do podjęcia działań naprawczych wodociągu. A o zmianie sytuacji Sanepid poinformuje w odrębnym komunikacie.

Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie Wam ważnych i ciekawych informacji z terenu powiatu kolbuszowskiego, a w szczególności z gmin: Kolbuszowa, Cmolas, Majdan Królewski, Dzikowiec, Raniżów i Niwiska. Pamiętajcie, że jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz mail: biuro@kolbuszowalokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.