Uwaga. Skażona woda
Państwowy Inspektorat Sanitarny w Kolbuszowej informuje, że w wodociągu Widełka wykryto obecność bakterii grupy coli. Stało się tak na podstawie badań próbki wody pobranej w poniedziałek (18.06).

Odbiorcami skażonej wody są mieszkańcy wsi: Przedbórz, Huta Przedborska, Bukowiec, Domatków, Poręby Kupieńskie, Kupno i Widełka. Woda nadaje się do spożycia wyłącznie po kilkuminutowym przegotowaniu. W przypadku wystąpienia jakichkolwiek objawów, należy zgłosić się do lekarza.
– Bakterie coli to element niepożądany w wodzie, którego obecność nie jest niebezpieczna dla zdrowia – czytamy w komunikacie Saneppidu. – Należy jednak doprowadzić do jego obniżenia gdy wartość graniczna zostanie przekroczona. W związku z tym informuje się odbiorców wody, aby do czasu ogłoszenia komunikatu potwierdzającego przydatność wody do spożycia osoby z osłabioną odpornością i dzieci, korzystając z wody wodociągowej zachowali szczególną ostrożność.
Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej zobowiązał się do podjęcia działań naprawczych wodociągu. A o zmianie sytuacji Sanepid poinformuje w odrębnym komunikacie.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.