Troje kolejnych mieszkańców powiatu z koronawirusem

Pięć nowych zakażeń koronawirusem, dwa z nich dotyczy sąsiedniego powiatu!

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie powiadomiła dziś (03.10) o kolejnych potwierdzonych przypadkach koronawirusa w powiecie kolbuszowskim.

Wedle danych Ministerstwa Zdrowia do tej pory w naszym kraju koronawirusa potwierdzono u 98 140 osób, z których 2 604 zmarło. Na Podkarpaciu badaniami laboratoryjnymi ujawniono 4 351 przypadków zakażenia Covid-19: 2 966 wyzdrowiały, a 138 odeszło. Pod nadzorem znajduje się 13 osób, 5 980 poddano kwarantannie, w izolacji przebywa 1 002, hospitalizowanych jest 155.

Dziś podkarpacki Sanepid powiadomił o kolejnych trzech zarażeniach na naszym terenie. Chodzi o dwie kobiety i mężczyznę. W sumie na obszarze powiatu kolbuszowskiego Covid-19 dotknął 47 osób, z których 32 wyzdrowiało, a 2 zmarły. Kwarantanną objęto 245 mieszkańców naszych okolic.
Dodajmy, że w związku z gwałtownym wzrostem zachorowań na koronawirusa od dziś (03.10) na części Podkarpacia obowiązuje „żółta strefa”, na której obowiązują daleko posunięte obostrzenia. Dotyczy to między innymi sąsiadujących z nami powiatu mieleckiego i Rzeszowa. Więcej o tym tutaj.

1 Komentarz

  1. A ludzie dalej maja zasady w dupie i wchodzą do sklepu bez maski czy jeda autobusem równiez ze źle zasłonietymi ustami a nosem wcale. To ze ktos ma swoje życie za nic albo nic mu nie będzie nie znaczy ze nie zarazi innych którzy mogą nie przeżyć nawet zarażenia grypą. Więc zasady są jednakowe dla wszystkich. Nie chce ktoś przestrzegać niech siedzi w domu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.