Starosta przekaże swoją odprawę i połowę pensji na Ruch Narodowy
Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, starosta Józef Kardyś postanowił dziś (01.04) przekazać swoją odprawę emerytalną w wysokości 62 670 zł brutto na kampanię wyborczą Tomasza Buczka, który zamierza startować do Europarlamentu z list Konfederacji.

Starosta postanowił również co miesiąc przekazywać połowę swojej pensji (10 445 zł brutto) na działalność podkarpackich struktur Ruchu Narodowego, których pan Tomasz jest liderem.

Starosta pod wrażeniem

Skąd taka decyzja? Józef Kardyś podobno jest pełen podziwu dla aktywności obywatelskiej Buczka i chciałby wesprzeć finansowo zarówno jego osobiście, jak i środowisko polityczne, które reprezentuje.
Tomasz Buczek, lider Ruchu Narodowego na Podkarpaciu

Przypomnijmy, że to głównie dzięki Buczkowi na jaw wyszła afera związana z kontrowersyjnym sposobem nabycia przez Kardysia świadczeń emerytalnych, w tym odprawy w wysokości 62 670 zł brutto – aby tak się stało, radni najpierw odwołali go z funkcji, a dni później powołali na nowo.

Dwudniowym (tak naprawdę fikcyjnym) włodarzem został Ryszard Sukiennik, któremu też się z tego tytułu należała się odprawa (ponad 15 tys. zł brutto!). O całej sprawie media i Prokuraturę Okręgową w Tarnobrzegu powiadomił Tomasz Buczek. Czyżby starosta docenił jego obywatelską aktywność?

Oczywiście artykuł ten był primaaprilisowym żartem.

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.