Radna zaniepokojona brakiem „zasłużonych”

Czy diety radnych miejskich są niesprawiedliwe?

Był czas, że Rada Miejska często i gęsto rozdawała tytuły „Zasłużony dla Miasta i Gminy Kolbuszowa”. Wzbudzało to kontrowersje, czego efektem były krytyczne, a czasem prześmiewcze komentarze w Internecie.
Od pewnego czasu w tym temacie jest cisza. Zaniepokojona tym jest radna Barbara Bochniarz:

– Od pewnego czasu pomijamy honorowania ludzi, którzy zasłużyli się dla kraju i naszej gminy. Bardzo proszę o powrót do tej tradycji. Zbliża się Święto Niepodległości, 11. listopada. Myślę, że to dobra okazja do tego. Chciałabym też prosić o docenienie urzędników i pracowników jednostek organizacyjnych gminy. Chodzi głównie o ludzi, którzy odchodzą na emerytury. Byłoby to przyjemnym akcentem, a dla nich przyjemnością.

Krzysztof Wilk, przewodniczący Rady Miejskiej, kolejnym odznaczeniom nie mówi „nie”:

– Wyróżnianie czy oznaczanie jest dla nas przyjemną sprawą, a nawet po części obowiązkiem. W kompetencji Rady Miejskiej jest jednak tylko przyznawanie tytułów „zasłużony” i „honorowy obywatel”. Jeśli pojawią się stosowne wnioski w tej sprawie, powołam kapitułę i zgodnie z przepisami będziemy to procedować.
– Co do państwowych odznaczeń, to Urząd Miejski regularnie składa takie wnioski do kancelarii prezydenta – wyjaśnia Krzysztof Wilk.

3 Komentarze

 1. Pani Basiu , a kto tu i czym się dla Kolbuszowej i lokalnej społeczności zasłużył , mało tego powinno się wyróżniać niektórych radnych tytułem ” zasłużony szkodnik roku w gminie Kolbuszowa ” , a szczególnie tych co wymyślili i realizowali głupie pomysły z progami zwalniającymi np. koło Szpitala czy na ulicy Krakowskiej i winnych miejscach , tych którzy lobbują na rzecz likwidacji zielonego rynku na ul .Zielonej w Kolbuszowej w wiadomym im celu i tylko po to żeby babcia aby sprzedać albo kupić ser, mleko czy masło albo skrzynkę owoców zasuwała na nogach aż pod stadion itd W tej księdze zasłużonych większość to , a byli i obecni aparatczycy partyjni .Proszę przeanalizować kto w tej księdza jest ?????? ja nie chciałbym być wpisany do tej księgi , była by to obraza mojej godności !!!!!!!!!!!!

  • 100/100.
   Może pani Basia będzie zasłużoną bo lobbowała za podwyżka pensji burmistrza co by nie miał za niskiej emerytury przypadkiem.
   Zainteresowani likwidacja placu targowego też są znani, to ci co lobbują za budowa parkingu wielopoziomowego przy galerii nad Nilem.
   Czemu radni za tym głosują?
   Czyj interes reprezentują?
   Mieszkańców raczej nie.

 2. Moim zdaniem to zasłużonym dla miasta i gminy jest „Grzesiu Czempion”lub Daniel Jabłoński tyle się opracują charytatywnie za darmo na rzecz społeczeństwa jak widzę ich niedocenienia to słabo mi się robi chociaż dyplom i medal od burmistrza należy się im wręczyć bo należy się im jak chłopu Ziemia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.