Play chce budować maszt w Zarębkach [MAPA]

Ruszyła budowa drogi Zarębki - Dubas [MAPA]

Do Urzędu Miejskiego w Kolbuszowej wpłynął wniosek w sprawie budowy stacji bazowej telefonii komórkowej. Maszt ma stanąć w Zarębkach.

O tym, że sieć Play szuka miejsca dla swej wieży w Zarębkach mówi się od dawna. Jak pisaliśmy na portalu, operator najpierw próbował ulokować swój nadajnik w okolicach domu weselnego „Sara”.
Nie znalazł tam jednak chętnego, który by wydzierżawiłby mu swoją działkę. To jednak nie zniechęciło go od poszukiwań, które ostatecznie zakończyły się dla niego sukcesem. Maszt sieci Play ma stanąć na działce nr 1052, obok krajowej „dziewiątki”, naprzeciwko drogi na Dubas.

O tych planach świadczy pismo, które inwestor przysłał do Urzędu Miejskiego. Jest to wniosek o wydanie decyzji o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego dotyczącej budowy stacji bazowej telefonii komórkowej wraz z infrastrukturą.

Irena Dąbek, kierownik Referatu Budownictwa i Planowania Przestrzennego w kolbuszowskim magistracie, poinformowała, że inwestor został wezwany do uzupełnienia dokumentacji w zakresie opracowania decyzji środowiskowej. Z materiałami dotyczącymi tej sprawy można się zapoznać w budynku Urzędu Miejskiego, w pokoju nr 25.

Play chce budować maszt w Zarębkach [MAPA]
W tym miejscu sieć Play planuje budowę stacji bazowej telefonii komórkowej. Zdjęcie na bazie Google Maps.

Co na to mieszkańcy? Jedna z kobiet, która ma nieruchomość w pobliżu planowanego masztu, nie kryje niepokoju, żeby nie napisać, że przerażenia.

– Takie nadajniki wytwarzają rakotwórczy pole magnetyczne. Ma to wpływ na wzrost zachorowalności na glejaka, białaczkę i inne nowotwory oraz choroby natury psychicznej. Najbardziej uderzy to w dzieci. Nie bez znaczenia jest wpływ takiego nadajnika na środowisko i zwierzęta – alarmuje mieszkanka.
To nie jedyne plany sieci Play względem terenów gminy Kolbuszowa. Firma ta złożyła również wnioski w sprawie budowy stacji bazowej telefonii komórkowej w Nowej Wsi i Kolbuszowej Górnej.

Awantura o maszt w Nowej Wsi [ZDJĘCIA, WIDEO]

 

Wcześniej, dwa lata temu, ten sam operator ten wybudował wieżę w Świerczowie. Stało się tam pomimo protestów lokalnej społeczności i dramatycznych apeli sąsiadów budowli.

 

3 Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.