Kolbuszowskie wtopy roku




Miniony rok w Kolbuszowej i okolicach tradycyjnie obfitował w tzw. wtopy i obciachy. Wybór pierwszej piątki był więc trudnym wyzwaniem. Ale jakoś udało nam się sklecić nasz subiektywny ranking. Można się z nim nie zgadzać, ale trzeba go przeczytać.

1. Koniec porodówki.

Żywot zakończyły szpitalne oddziały ginekologiczno-położniczy i noworodkowy. Mieszkanki powiatu kolbuszowskiego zmuszone będą teraz rodzić w Rzeszowie, Mielcu i innych miastach. W obronie kolbuszowskiej porodówki zebrano kilka tysięcy podpisów. Były też liczne petycje. Mało tego, kolbuszowianie wyszli na ulice. Starosta Józef Kardyś był jednak zdeterminowany. Tłumaczył, że porodówka zadłuża i „ciągnie w dół” cały szpital. Ostateczną decyzję w sprawie likwidacji oddziałów podjęła Rada Powiatu.




2. Banderowiec w bibliotece.

Gościem kolbuszowskiej biblioteki miał być Borys Humeniuk, członek neobanderowskiej partii Swoboda. Tymczasem Janusz Radwański, organizator tego wydarzenia, informował, że osoba, którą zaprosił, jest poetą i prozaikiem, który walczy z separatystami na wschodzie Ukrainy. Mało tego, spotkanie z Humeniukiem miało się odbyć w… rocznicę powstania Ukraińskiej Powstańczej Armii, która ma krew na rękach ok. 200 tys. Polaków. Koniec końców „event” odwołano, niesmak jednak pozostał.




3. Deszcz sparaliżował Kolbuszową.

We wrześniu niemal całe miasto zostało zalane wodą. To efekt intensywnych opadów deszczu. Świadczą o tym zdjęcia i filmiki, które przesłali nam Czytelnicy. Na jednym z nich widzimy zalaną ul. Piłsudskiego, innym razem Ogródek „basen” Jordanowski, czy posesję przy ul. Mickiewicza, z której wypompowywana jest woda. Zdaniem kolbuszowian, winne zalaniu miasta jest przestarzała i w wielu wypadkach wymagająca remontu kanalizacja. Burmistrz (co za niespodzianka) jest innego zdania.




4. Brak rozbudowy szkoły specjalnej

W 2014 r. nauczyciele i rodzice niepełnosprawnych uczniów Zespołu Szkół Specjalnych w Kolbuszowej Dolnej „odwiedzili” radnych miejskich, od których usłyszeli mniej więcej coś takiego: „Ruszamy z rozbudową Szkoły Podstawowej w Weryni, a za dwa lata rozpoczynamy inwestycję w Kolbuszowej Dolnej”. Na obietnicach się skończyło, o czym władze gminy zakomunikowały na początku 2016 r. No cóż… obiecanki cacanki.

5. Ubogie Dni Kolbuszowej.

Pewne rzeczy nad Nilem się nie zmieniają: niskie zarobki, brak perspektyw i nieatrakcyjny program Dni Kolbuszowej. W tym roku tradycji stało się zadość i głównymi gwiazdami sztandarowej imprezy miasta, która odbyły się na stadionie, były zespół biesiadny, Baciary i formacja rockowa, RSC. Ujmijmy to bardzo delikatnie: szału nie było.




Obciachy 2014 roku

  1. Kilkanaście zarzutów o charakterze korupcyjnym i areszt dla wójta gminy Raniżów.
  2. Otwarcie restauracji Mc Donalds w Kolbuszowej przez… lokalnych polityków.
  3. Zwolnienia pracowników Zakładu Usług Komunalnych w Kolbuszowej.
  4. Ponad dwukrotna podwyżka opłat za odbiór ścieków dla mieszkańców kolbuszowskiej gminy.
  5. Pustki na kolbuszowskiej strefie ekonomicznej.
  6. Oddanie walkowerem meczu przez Kolbuszowiankę.
  7. Ulotka wyborcza jednego z kandydatów do Rady Powiatu, w której czytamy m.in. o wprowadzeniu kary śmierci dla: pedofilów, łapówkarzy, cyganów i złodziei.
  8. Wniosek przeciwko blogerowi w Prokuraturze Rejonowej w Kolbuszowej.
  9. Zapadające się parkingi przy ulicy Partyzantów w Kolbuszowej.
  10. Nauczyciele i rodzice uczniów Zespołu Szkół Specjalnych w Kolbuszowej Dolnej „odwiedzają” radnych miejskich.



Obciachy 2013 roku

  1. Afery w Urzędzie Gminy Raniżów. Wójt Daniel Fila rok zaczął od podsłuchów, a zakończył na „lewych” umowach dla kolesi i fikcyjnych inwestycjach.
  2. Wyprawa urzędników do Zambii i „show” starosty Józefa Kardysia w Polsacie.
  3. Pożar kolbuszowskiej pływalni krytej. W sieci pojawił się mem z sugestywnym napisem: „Kolbuszowa – miasto, gdzie zapali się nawet basen”.
  4. Nowy system odbioru śmieci.
  5. Spuszczenie wody z zalewu „Maziarnia”.
  6. Odwołanie koncertu Braci Figo Fagot.
  7. Kibice kontra policja na derbach regionu.
  8. Pustki na kolbuszowskiej strefie.
  9. Obchody napaści Sowietów na Polski.
  10. Ogródek „basen” Jordanowski.

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.




Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.