Kolbuszowscy wpływowi

Mijają lata, a nawet dekady, a w Kolbuszowej bez zmian – Józef Kardyś trzęsie miastem i powiatem. Drugim wśród naszych wpływowych jest Zbigniew Chmielowiec. Dopiero drugim, bo jako poseł PiS trzecią już kadencję powinien tu wymiatać. A jednak…

KOLBUSZOWSCY WPŁYWOWI 2016 ROKU

1. Józef Kardyś

Niezmiennie starosta kolbuszowski i szef powiatowych struktur PiS. W ostatnim czasie jeszcze bardziej wzmocnił swoją władzę, choć trudno to sobie wyobrazić. Symbolem jego możliwości było przeforsowanie likwidacji porodówki, mimo silnego oporu społecznego.

2. Zbigniew Chmielowiec

Poseł PiS, wieloletni burmistrz Kolbuszowej. I w zasadzie tyle. Może jeszcze to, że można go spotkać na każdej publicznej imprezie w powiecie, i poza jego granicami.

3. Bogdan Romaniuk

Buduje swoją pozycję w podkarpackim samorządzie. Zasiadał w Zarządzie Województwa, był przewodniczącym Sejmiku, a teraz jest wicemarszałkiem województwa.

4. Jan Zuba

Burmistrz od ponad dekady. I właściwie to powinno wystarczyć za całą argumentację.

5. Ks. Jan Pępek

Proboszcz parafii p.w. Św. Brata Alberta w Kolbuszowej, dziekan Dekanatu Kolbuszowa – Zachód. Jego wpływy w gminie są ogromne. Nieformalny burmistrz?





6. Grzegorz Romaniuk

Największy beneficjent koalicji w Radzie Miejskiej, czego efektem są stanowiska prezesa Fundacji na Rzecz Kultury Fizycznej i Sportu, oraz wiceprzewodniczącego Rady Powiatu.

7. Krzysztof Wilk

Przewodniczący Rady Miejskiej. Druga osoba w samorządzie Kolbuszowej.

8. Józef Fryc

Lider kolbuszowskiej opozycji, wiceszef Rady Miejskiej.

9. Ks. Lucjan Szumierz

Proboszcz parafii p.w. Wszystkich Świętych w Kolbuszowej.

10. Zbigniew Strzelczyk

Dyrektor Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Kolbuszowej, w którego skład wchodzą Szpital Powiatowy i sieć ośrodków zdrowia.

2 Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.




Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.