Klepsydry upamiętniające ścięte drzewa [FOTO]

Klepsydry upamiętniające ścięte drzewa [ZDJĘCIA]

Na słupie przy Kolegiacie p.w. Wszystkich Świętych pojawiły się klepsydry. Są one nietypowe, bo upamiętniają ścięte drzewa.

Przy trasie do kościoła ktoś przykleił trzy nekrologi. Jeden z nich dotyczy ścięte drzewa, które stały przy ulicy Jana Pawła II i ulicy 11 listopada, a także z placu przed plebanią kolbuszowskiej Kolegiaty.
Ta ostatnie przedsięwzięcie miało miejsce w marcu 2021 roku. Z placu pomiędzy plebanią a ulicą Narutowicza niknęły niemalże wszystkie drzewa i krzewy. Na obszarze powstał ogród dla uczestników wybudowanego obok Dziennego Domu Seniora.

Klepsydry upamiętniające ścięte drzewa [FOTO]
Tak wyglądał plac przed kolegiacką plebanią.

Jeśli chodzi o ulicę 11 listopada, to wycinka tamtejszych drzew miała związek z przebudową tego traktu. Inwestycje realizowano pięć lat temu.
W styczniu 2020 roku w podobny sposób „wyczyszczono” plac przy Zespole Szkół Technicznych w rejonie ulicy Jana Pawła II. Zniknęło tam kilkanaście drzew. Podobno zagrażały bezpieczeństwa uczniów i personelu placówki. Dziś jest tam parking.

W tym samym czasie z  drzew całkowicie ogołocony został również brzeg przy Nilu. Miało to związek z przede wszystkim z przygotowywaną wówczas rewitalizacją. Obecnie są tam Bulwary Nad Nilem.

Spore kontrowersje wzbudziła również wycinka drzew przy Szpitalu Powiatowym w Kolbuszowej. Miała ona związek z budową parkingów i traktów wewnętrznych. Inwestycję zakończono niedawno.

Klepsydry upamiętniające ścięte drzewa [FOTO]
Nekrologi opamiętają drzewa, które ścięto w trzech miejscach Kolbuszowej.

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.