Józef Kardyś dostanie osiemdziesiąt tysięcy złotych odprawy emerytalnej?
Nie dwukrotność, nie trzykrotność (jak pisaliśmy), a sześciokrotność dotychczasowej pensji starosty  będzie wynosić wysokość odprawy emerytalnej dla Józefa Kardysia – tak ustaliła redakcja Korso Kolbuszowskiego. Jeśli przyjmiemy, że miesięczne wynagrodzenie włodarza powiatu to ponad 13 tys. brutto, to jego odprawa wyniesie około osiemdziesiąt tysięcy złotych brutto.
Dzięki „sprytnemu” zabiegowi, jakim było odwołanie ze stanowiska na czwartkowej (15.11) sesji Rady Powiatu (więcej o tym TUTAJ), Kardyś będzie miał również prawo do pobierania jednocześnie pensji starosty i emerytury, czyli może dostawać co miesiąc jakieś 17-20 tys. zł brutto.
Odprawę dostanie również Ryszard Sukiennik, który w roli tzw. słupa przez dwa dni będzie starostą. Z ustaleń Korso Kolbuszowskiego wynika, że otrzyma on za to ponad 15 tys. zł brutto.

Czy to etyczne? – Nie wiem. Zapytam mojej mamy która za ponad 30 lat pracy w kolbuszowskiej fabryce mebli pobiera zasiłek przedemerytalny w wysokości ok. 900 zł – komentuje Tomasz Buczek.

SPROSTOWANIE – Do lipca b.r. miesięczna pensja starosty Kardysia wynosiła 12 280 zł brutto, ale weszło w życie rozporządzenie Ministra Finansów, które obniżyło wynagrodzenia włodarzom miast, gmin i powiatów o 20 procent. Pensja Kardysia spadła więc do 10 400 zł brutto. I właśnie sześciokrotność tej kwoty składa się na jego odprawę emerytalną. Jest to 62 400 zł brutto. Emerytura pana Józefa wynosi 2 400 zł brutto. A więc w sumie razem z wynagrodzeniem na jego konto będzie wpływało co miesiąc 12 800 zł brutto.

9 Komentarzy

  1. Radni nie pownni go ponownie wybrać na starostę ma emeryturę to niech sobie odpoczywa,a nie trzyma się koryta bo jeszcze można będzie coś przykombinować. Wstyd i hańba.

  2. Panie Karolu, nie czas udawać święte oburzenie… w końcu to jest pewna oczywistość, że jak się przechodzi na emeryturę to przepisy gwarantują odprawę emerytalną… to co Pan teraz udaje oszukanego…. litości, my nie jesteśmy aż taki ciemny lud … mało tego, zapewne doszedł jeszcze ekwiwalent za niewykorzystany urlop…
    Dla mnie czystą patologią jest to, że osoby tak niekompetentne i nie znające przepisów decydują o losach mieszkańców i o wydatkowaniu lokalnych budżetów.

  3. Gdyby miał odrobine honoru to nie ubiegałby się o ponowny

    wybór na starostę. Niechby spróbował jak źyje się na emeryturze za swoje bez żadnych
    przywilejów Może wtedy nabrały szacunku do ludzi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.