Impreza roku w powiecie kolbuszowskim? Zapraszamy do głosowania [ANKIETA]

TEDE wystąpi w kolbuszowskim klubie

Podsumowując miniony rok w powiecie kolbuszowskim, proponujemy nową kategorię. Jest to „impreza roku”. Zapraszamy do głosowania.

Prezentujemy dziesiątkę naszych propozycji. Wybór numeru 1 zostawiamy Wam.

Ankiety znajdują się zarówno na naszym portalu, jak i na Facebooku (Nasza Kolbuszowa). Procentowe wyniki z obu tych miejsc zostaną zsumowane. Głosowanie kończymy za tydzień, czyli w poniedziałek (27.01), o godz. 19.

IMPREZA ROKU – propozycje

Kordian w Domatkowie

W czerwcu w Domatkowie odbył się piknik charytatywny  na rzecz Julki Goli. Gwiazdą wydarzenia był znany muzyk disco polo, Kordian. Poza tym działo się naprawdę dużo. Były: przejażdżki bryczką, pokazy strażackie, dmuchańce, zabawy z alpakami, parada motocykli, żywe maskotki oraz kiermasz ciast.

Rybiński na Bulwarach

W sierpniu na Bulwarach Nad Nilem w Kolbuszowej odbyły się Senioralia. Z tej okazji z koncertem wystąpił Andrzej Rybiński. Wydarzenie rozpoczął barwny korowód z Rynku Nilem. Były też pokazy twórczości, konkursy i wspólna zabawa.

Jazz Nad Nilem

W sierpniu na kolbuszowskim Rynku odbywał się Jazz Nad Nilem. Na dużej plenerowej scenie zagrali cenieni wykonawcy tego rodzaju muzyki. Nie brakowało też innych atrakcji. Wystawiono między innymi zabytkowe rowery. Można było nie tylko zobaczyć je z bliska, ale i pojeździć nimi.

Spinacz Festiwal

Wielotysięczna publiczność bawiła się Festiwalu w Spinacz. Impreza odbyła się w sierpniu na stadionie w Kolbuszowej. Wystąpili: Iron Head, SubLunar, MonoGram i Myslovitz.

Festiwal Psalmów Dawidowych

Festiwal Psalmów Dawidowych 2023 nie zawiódł. Impreza odbyła się w ostatnią niedzielę sierpnia na stadionie w Kolbuszowej.  Wystąpiły gwiazdy polskiej sceny muzycznej (Piotr Rubik i Golec uOrkiestra) oraz artyści zagraniczni.

Jagodowe Specjały w Dzikowcu

W pierwszą niedzielę lipca w Dzikowcu odbyły się Jagodowe Specjały. Nie brakowało koncertów muzycznych. Na plenerowej scenie w Parku Błotnickich zaprezentował się znany raper, Liber. Po nim wystąpił czołowy wykonawca disco polo, zespół MIG. Koncert zgromadził tłumy.

Turniej Tańca w Cmolasie

To była impreza wyjątkowa pod każdym względem. W drugą niedzielę czerwca w hali sportowej Ośrodka Wypoczynku i Rekreacji w Cmolasie odbył się Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego. Na parkiecie hali OWiR zaprezentowali się tancerze z siedmiu województw. W sumie było to ponad pół tysiąca uczestników z aż 41 klubów.

„Noc Muzeów” w skansenie

W maju skansen w Kolbuszowej otworzył swoje podwoje w ramach ogólnopolskiej akcji Noc Muzeów. W budynku spichlerza z Bidzin odbył się wernisaż wystawy malarskiej. Następnie we Wiacie Garncarskiej Teatr Przedmieście wystawił spektakl pt. „Śpiewająca z Wilczkami”.

Dni Kolbuszowej

Dni Kolbuszowej 2023 należy ocenić pozytywnie, co w przeszłości nie było takie oczywiste. W sobotę przy pływalni krytej zaprezentowała się Beathris, a po niej publikę porwał zespół Power Play (dance i disco polo). W niedzielę wystąpił Norbi. Następnie odbyły się występy Natalii Kubiś Mroszczyk i grupy Tacy Sami. Wszystko zakończył wybitny koncert Piotra Cugowskiego.

Kolędy w synagodze

Ogromnym zainteresowaniem cieszył się styczniowy koncert w budynku dawnej synagogi. Kolędy i pastorałki zaprezentowali uczniowie i nauczyciele państwowych szkół muzycznych z Mielca i Niwisk. Wydarzenie odbyło się w Oddziale Edukacji Kulturalnej i Regionalnej.

GŁOSUJ

Głosowanie na imprezę 2023 roku. Wygrały Jagodowe Specjały w Dzikowcu.

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.