Działo się w 2018 roku – część III
Listopad

  • Rada Powiatu nagle odwołała ze stanowiska starostę Józefa Kardysia, po to by dwa dni później powołać na nowo. Jak się okazało, chodziło o to, żeby włodarz mógł uzyskać świadczenia emerytalne, w tym odprawę w wysokości 62 400 zł brutto. Ponad 15 tys. zł odprawy należało się też Ryszardowi Sukiennikowi, który pełnił funkcję starosty przez… dwa dni. Sprawa trafiła do Prokuratury Okręgowej w Tarnobrzegu, a zarząd rzeszowskiego okręgu Prawa i Sprawiedliwość tymczasowo zawiesił Kardysia na stanowisku szefa powiatowych struktur tej partii
  • Skandal na konferencji przed siedzibą starostwa. Dziennikarze i mieszkańcy byli fotografowani i nagrywani przez tajemniczego mężczyznę, który okazał się być policjantem po cywilnemu. Uczestnicy konferencji byli również filmowani przez jedną z urzędniczek starostwa.
  • Na głównej płycie boiska stadionu przy ulicy Wolskiej rozpoczęto budowę nowoczesnego kompleksu lekkoatletycznego. Koszt inwestycji jest niemały, bo wynosi pięć milionów złotych, z czego półtora miliona to dotacja z Ministerstwa Sportu i Turystyki.
  • W jednym z bloków przy ul. Partyzantów ujawniono ulatniający się gaz. Substancja przedostała się do lokali zmuszając mieszkańców do wyjścia na zewnątrz. Na miejscu pracowało kilka zastępów straży pożarnej, są też policja i pogotowie gazowe. Ewakuowano kilkadziesiąt osób.
  • Afera związana ze świadczeniami emerytalnymi nie przeszkodziła staroście Józefowi Kardysiowi w utrzymaniu  stanowiska na najbliższe pięć lat – tak samo jak wicestarosta Wojciech Cebula i przewodniczący Rady Powiatu, Mieczysław Burek. Wszyscy oni reprezentują PiS.
  • Rada Miasta podzieliła się stanowiskami. Najbardziej prestiżowy fotel przewodniczącego rady zajął Krzysztof Wilk (PiS), który pełni tę funkcję już od 12 lat. Wiceprzewodniczącymi zostali: Krzysztof Kluza (PiS) i Krzysztof Wójcicki (Nasza Gmina Kolbuszowa).
Grudzień

  • Cmentarne hieny w akcji. Położony na peryferiach miasta cmentarz komunalny przy ul. Sokołowskiej od dość dawna jest miejscem działalności złodziei. Kradną co popadnie. Dziś ogołoconych ze wszystkiego miało zostać kilkadziesiąt grobowców.
  • Rada Powiatu ustaliła miesięczne wynagrodzenie starosty Józefa Kardysia w wysokości 10 445 zł brutto. Moc obowiązująca uchwały w tej sprawie jest od 17 listopada. A więc obniżka wynagrodzenia starosty do 5 016 zł brutto, która miała miejsce dwa dni wcześniej, okazała się fikcją. Dlatego starosta otrzymał wypłatę za dwa miesiące, czyli 20 900 zł brutto.
  • Radni powiatowi rozpatrywali skargę na starostę Józefa Kardysia. Tomasz Buczek zarzucił mu stworzenie fikcji prawnej celem nabycia korzyści finansowych. Skargę odrzucono, ale największe kontrowersje wywołało potraktowanie skarżącego jak śmiecia.
  • Dobiegła końca budowa chodnika przy drodze krajowej nr 9 w Hadykówce. Dotychczas ciąg dla pieszych znajdował się tylko po prawej stronie jezdni (jadąc w stronę Rzeszowa), teraz jest po obu. Koszt inwestycji przekroczył milion złotych. Mieszkańcy walczyli o tę inwestycję 12 lat.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.