Działo się w 2018 roku – część I




Za nami prawie tydzień nowego roku. Przyszedł więc czas, aby przypomnieć sobie i Wam wszystkim najważniejsze wydarzenia ubiegłych dwunastu miesięcy. A trzeba przyznać, że działo się całkiem sporo. Oto więc nasz kalejdoskop wydarzeń 2018 roku w powiecie kolbuszowskim – część I:

Styczeń

  • Media w całej Polsce mówią o Patrycji i Mateuszu Nowakach (na zdjęciu), małżeństwie z Kolbuszowej, które wykorzystuje materiały z recyklingu do tworzenia lamp. Produkcja odbywa się w niewielkim warsztacie. Nazwa  firmy nawiązuje do przeboju The Doors.
  • Mateusz Cetnarski pokazał, że jest nie tylko świetnym piłkarzem, ale również dobrym człowiekiem. Kolbuszowianin wziął udział w turnieju piłkarskim na rzecz leczenia cierpiącego na poporodowe porażenie mózgowe Olusia. Impreza „Gwiazdy na Gwiazdkę” odbyła się w Łowiczu.




Luty

  • Prestiżowy plebiscyt na najlepszych medyków na Podkarpaciu „Eskulap 2017” w kategorii – lekarz specjalista – wygrał kolbuszowianin, lek. med. Łukasz Futyma, urolog, pracujący: w NZOZ ESS MED w Kolbuszowej, w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 1 w Rzeszowie.
  • Poznaliśmy nowego sekretarza Urzędu Miejskiego w Kolbuszowej. Został nim Krzysztof Matejek, dotychczasowy kierownik pływalni krytej „Fregata”. Na stanowisku w magistracie zastąpił Barbarę Bochniarz, która odeszła na emeryturę, a kilka miesięcy potem została… radną.

Marzec

  • Podpisano umowę z wykonawcą przebudowy jednego z najważniejszych kolbuszowskich traktów – ulicy 11 listopada. Koszt inwestycji przekroczył milion złotych.
  • Urząd Miejski przedstawił wstępną koncepcję Parku Niepodległości. Chodzi o blisko 2,5-hektarowy teren zieleni, który ma być miejscem wypoczynku i rekreacji. Ma on się znajdować przy ul. Astrowej, na osiedlu Błonie, w pobliżu kościoła pw. Św. Brata Alberta.

Kwiecień

  • Na dwa lata  więzienia Sąd Rejonowy w Rzeszowie skazał ks. płk. Roberta M., byłego proboszcza Katedry Polowej Wojska Polskiego w Warszawie. Miał on przyjąć sztabkę złota. Robert M. jest rodzinnie związany z naszym powiatem. Jego brat był prezesem Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Kolbuszowej i kandydatem na wójta gminy Cmolas.
  • Szpital Powiatowy w Kolbuszowej rozpoczął budowę pięciu sal na bloku operacyjnym: trzech operacyjnych oraz po jednej przygotowania pacjenta i wybudzeń.




Maj

  • Magistrat uruchomił bezpłatną aplikację do komunikacji z mieszkańcami gminy. Za pomocą SMS, e-mail lub za pośrednictwem specjalnej aplikacji „Blisko” możemy otrzymać informacje o najważniejszych wydarzeniach w gminie, a także komunikaty ostrzegawcze.
  • Starostwo próbowało przeforsować zmiany przestrzenne, których celem byłoby przekształcenie malowniczych terenów w Weryni w strefę przemysłową, na której mogłyby powstać fabryki. Mieszkańcy wsi powiedzieli jednak stanowcze „NIE”, przekonując, że uprzemysłowienie nie tylko zniszczyłoby grunty rolne, ale i zdegraduje przepiękne tereny zielone.




Czerwiec

  • Historyczny awans piłkarzy Sokoła Kolbuszowa Dolna do 4 ligi. Po meczu, który zapewnił pierwsze miejsce w okręgówce i promocję poziom wyżej, wśród zawodników zapanowała wielka radość. Ogromnych emocji nie krył Andrzej „Olek” Skowroński, sponsor i wiceprezes klubu.
  • Dni Kolbuszowej 2018. Gwiazdą tej sztandarowej imprezy miasta był zespół Baciary.
  • Zmarł Władysław Pogoda, jeden z najbardziej znanych muzyków ludowych z naszego regionu. Miał 98 lat. Artysta spoczął na cmentarzu parafialnym w Kosowach.
  • W wodociągu Widełka wykryto obecność bakterii grupy coli. Odbiorcami skażonej wody są mieszkańcy wsi: Przedbórz, Huta Przedborska, Bukowiec, Domatków, Poręby Kupieńskie, Kupno i Widełka. Bakterie grupy coli w tym samym wodociągu wykryto miesiąc później.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.




Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.