Dorota Koczur: – Żądamy ujawnienia kontraktu dyrektora Strzelczyka

Dorota Koczur: – Żądamy ujawnienia kontraktu dyrektora Strzelczyka!

W obronę  pediatrii zaangażowała się również Dorota Koczur, lokalna aktywistka, działaczka Polskiego Stronnictwa Ludowego i wiceprezes Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych w Kolbuszowej. Na ostatnim posiedzeniu Rady Społecznej Szpitala Powiatowego w imieniu swoim i organizacji, do których należy, przedstawiła mocne stanowisko w tej sprawie:

Absolutnie nie przekonują nas przedstawione przez dyrekcję szpitala powody planów zamknięcia oddziału dziecięcego, czyli brak lekarzy i wyniki finansowe. Świadczy to jedynie o braku troski o małych pacjentów, dzieci z powiatu kolbuszowskiego i z innych rejonów Podkarpacia. Winą za ten stan rzeczy obarczamy dyrektora szpitala, Zbigniewa Strzelczyka; Radę Powiatu na czele ze starostą Józefem Kardysiem, i posła Zbigniewa Chmielowca. Żądamy ujawnienia kontraktu menadżerskiego dyrektora Strzelczyka!

Po likwidacji neonatologii i oddziału ginekologiczno-położniczego przyszła kolej na pediatrię. Dyrektor szpitala nic nie robi, stwarza tylko pozory, że chce utrzymać ten oddział. Rozwiązaniem mają być dyżury świąteczne i nocne pediatrów na pogotowiu. Nie wyrażamy na to zgody. Stanowi to zagrożenie dla życia małych pacjentów, które często wymagają natychmiastowej pomocy. Perspektywa dojazdu do oddalonych o około 30 km. szpitali z pediatrią jest nie do przyjęcia. Zdrowie i życie naszych dzieci jest najważniejsze.
7 Komentarzy

  1. Pani Doroto nigdy pani nie pracowała w służbie zdrowia więc po co pani się wypowiada i chodzi na wiece strajków jak i tak pani nic nie zadziała.. Ile pani za to płacą?! Nic! Niech się pani nie angażuje w politykę jak i tak pani dzieci nie ma a leczy się pani w prywatnej przychodni żenada co pani robi! Ma pani emeryture to niech pani da sobie siana z tym!

    • Chciałabym osobiście porozmawiać z osobą, która podpisuje się jako ,, ktoś” , która nie ma odwagi podpisać się imieniem i nazwiskiem i wypisuje nie prawdziwe informacje.

      • nie zdziwiłbym się gdyby to był starosta lub sam strzelczyk 😀

      • Raczej to jakaś najlepsza ,,przyjaciółka” – typowe. Bo skąd niby obca osoba ma takie wiadomości o innej, więc tu szukaj kobito ktosia.

  2. No ale co z tym Kontraktem??????????????? w końcu mamy prawo wiedzieć czy nie??? na jakich zasadach jest zatrudniony pan S.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.