Czy to już eksodus lekarzy?

W ostatnim czasie ze Szpitala Powiatowego w Kolbuszowej odeszło pięciu lekarzy-specjalistów: trzech urologów i dwóch chirurgów. Medyków zaczyna też brakować w publicznych ośrodkach zdrowia. Na ostatniej sesji Rady Powiatu Zbigniew Strzelczyk, dyrektor szpitala, przyznał, że brak pełnej ekipy lekarskiej jest największym problemem zakładu, którym kieruje od ponad dwóch dekad.
Temat został też poruszony na niedawnej konferencji prasowej w kolbuszowskim starostwie:– Rotacje kadrowe są we wszystkich szpitalach, szczególnie kiedy podpisywane są umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia, więc ta „kołdra jest krótka” na Podkarpaciu – mówił Strzelczyk. – W związku z tym i my mamy kłopot. Na szczęście zostali z nami ci najlepsi lekarze. Wystarczy dokooptować do nich młodzież i wszystko będzie dobrze. Natomiast jeśli chodzi o urologię, to jej świetność, która była naście lat temu, powróci do Kolbuszowej. Widać to po kadrze, która w tej chwili jest zatrudniana.
Dyrektor szpitala odniósł się również do protestów lekarzy-rezydentów, którzy walczą o podniesienie płac. – U nas tego problemu nie ma. Może dlatego, że młodych lekarzy mamy niewielu – oświadczył. – Myślę, że nasi rezydenci widzą, iż brakuje lekarzy i dlatego czują bardziej odpowiedzialni.

2 Komentarze

  1. Tak naprawde to w szpitalach najmniej wykfalifikowana kadra to „menedzerowie” ktora wepchnieta na stolki polityczne robi sobie jaja z personelu i pacjentow … to samo dotyczy NFZ…

  2. Pierdu pierdu cale lata kłamie ze wszystko jak najbardziej w porzadku nie ma lekarzy zostało kilku patalacho sami lekarze śmierci i umieralnia na wewnętrznym Nic ten Strzelczyk nie zrobił dobrego nie zależy mu na oddziałach i lekarzach Na koniec roku to premia wysoka dla siebie , piekutowej i księgowej Ewy za przekręty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.