Czy radni powinni podawać swoje „namiary” na stronie urzędu?
Do kolbuszowskiego starostwa wpłynęła skarga na radnych powiatowych. Zarzuca im się, że na stronie internetowej urzędu żaden z nich nie podał sposobu, w jaki można się z nim skontaktować. Tym samym, zdaniem skarżącego, radni nie wypełniają swoich ustawowych obowiązków wobec swoich wyborców. Skarga trafiła do Komisji Skarg Wniosków i Petycji Rady Powiatu.

Ta uznała ją za bezzasadną. Okazuje się, że radni mogą, ale nie muszą podawać swoich „namiarów” w sieci. – Obowiązujące przepisy prawa nie przewidują sankcji za ewentualne nienależyte wypełnianie obowiązków przez radnego – oświadczyła Ewa Posłuszny, przewodnicząca komisji. – Rada Powiatu także nie posiada kompetencji do nakazania mu w konkretny sposób wykonywania obowiązku utrzymywania więzi i kontaktów z mieszkańcami i dyscyplinować go w tym zakresie.
Przewodnicząca dodała, że właściwie… nie ma organu do rozpatrzenia tej skargi: – Radny w tym zakresie ponosi odpowiedzialność tylko przed wyborcami – oświadczyła Ewa Posłuszny.

4 Komentarze

  1. To czemu barany głosują na radnych których nie znają i nie wiedzą jak się z nimi skontaktować? Wybierają najładniejszy plakat?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.