Córka żołnierza Batalionów Chłopskich zażenowana kolbuszowskimi obchodami: – To było zakłamywanie historii
W poniedziałek (09.09) w Kolbuszowej odbyły się uroczystości z okazji 80-lecia napaści hitlerowskich Niemiec na Polskę i bitwy o miasto. Nie obyło się bez kontrowersji…

Kolbuszowskie obchody tradycyjnie o godzinie 12 rozpoczęto na placu przy Zespole Szkół Technicznych. Następnie uczestnicy przemaszerowali ulicami miasta na cmentarz parafii p.w. Wszystkich Świętych, gdzie odmówiona zostanie wspólna modlitwa. Złożone zostały również kwiaty na mogiłach polskich żołnierzy poległych podczas II wojny światowej. Na koniec, o godzinie 18 w Kolegiacie Kolbuszowskiej odprawiona została msza święta w intencji poległych w obronie miasta i Ojczyzny.

Krytycznie uroczystości ocenia Dorota Koczur, lokalna działaczka Polskiego Stronnictwa Ludowego i kandydatka tej partii do Sejmu. – Nie było tam ani jednego słowa poświęconego Batalionom Chłopskim. Jestem córką żołnierza tej formacji wojskowej. Mój tato narażając swoje życie i rodziny walczył z okupantem. Nie mogę pozwolić na zakłamanie historii i pisanie jej po nowemu – podkreśla pani Dorota.

Obchody rocznic wrześniowych-09.09.2019 r.

Obchody rocznic wrześniowych w powiecie kolbuszowskim Uroczysty przemarsz spod Zespołu Szkół Technicznych w Kolbuszowej na cmentarz kolbuszowski-09.09.2019 r.

Opublikowany przez Powiat Kolbuszowski – Starostwo Powiatowe w Kolbuszowej Poniedziałek, 9 września 2019

5 Komentarzy

  1. Z opowieści słyszałem że w 1945 jeden chłop (mieszkaniec naszego powiatu) po pijaku rozwalił płot w ogrodzeniu jakiegoś przedwojennego hrabiego. Później dostał nawet medal od władzy ludowej „za walkę z obszernikami”. Stąd pytanie o szczegóły walki batalionów chłopskich z okupantem ?

    • Szczegóły proszę bardzo- sztachety z tego ogrodzenia jakoś troche gdy wytrzeźwiał przytargał do chaty, jedną połamał na plecach baby a i reszta nie nadała się już na ogrodzenie. Nie zakłamujmy historii!!! Żenujące tylko kto i co?

  2. Przecież wiadomo, że to Kaczyński obronił Kolbuszową. Tak jak odbierał poród w stajence (wystarczy zajrzeć w okresie świąt do kolbuszowskiej stajenki na rynku, by zobaczyć prawdę objawioną z podobizną Jarosława).

  3. Biedny paranoiku jak ty nawet w szopce widzisz Kaczyńskiego to znaczy że najlepszy psychiatra ci nie pomoże. W lusterko też nie patrz bo twoja gęba też ci się objawi jako JK.W robocie zajmij się robotą bo wylecisz za moment na zbity pysk i z hejtowania nie wyżyjesz.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.