Budują ulicę za ponad milion złotych na niezabudowanych peryferiach miasta

Od miesiąca trwają prace przy budowie ulicy Brzozowej w Kolbuszowej. Koszt inwestycji to ponad milion złotych. Droga ta najprawdopodobniej idzie po nowym śladzie (nie ma jej na mapach) w terenach niezabudowanych. W dobie ogromnych potrzeb inwestycyjnych i (podobno) „zaciskania pasa” przez gminę przedsięwzięcie to może budzić kontrowersje.
Zakres robót obejmuje budowę prawie półkilometrowego odcinka o nawierzchni asfaltowej biegnącego od ulicy Św. Brata Alberta do ulicy Błonie. W ramach inwestycji powstaną też kanalizacja deszczowa, oświetlenie uliczne i sieć wodociągowa. Ponadto wzdłuż ulicy zostanie wykonany jednostronny chodnik z kostki brukowej betonowej o szerokości dwóch metrów oraz zjazdy do działek przyległych o nawierzchni częściowo z kostki brukowej betonowej oraz o nawierzchni asfaltowej.

Fot. UM Kolbuszowa

Zadanie obejmuje także przebudowę fragmentu ulicy Błonie (72 m). Planowany termin zakończenia prac to początek października br. Tereny w obrębie nowo powstającej drogi przeznaczone są pod usługi.
Wykonawcą inwestycji jest firma z Czermina. Koszt przedsięwzięcia to ponad milion złotych, z czego ponad 697 tys. zł stanowi dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych.

Fot. Google Maps

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.