Arkadiusz Wilk i Jakub Górka – bohaterzy w mundurach z Kolbuszowej

W czwartek (26.09) w Warszawie odbyła się uroczystość pt. „Bohater w mundurze”, na której Mariusz Kamiński, minister spraw wewnętrznych i administracji, podziękował 142 policjantom z całej Polski za to, że wielokrotnie ryzykowali swym życiem, by pomóc innym.
Wśród uhonorowanych znaleźli się: mł.asp. Arkadiusz Wilk  i sierż. szt. Jakub Górka z Referatu Ruchu Drogowego Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kolbuszowej.

Policjanci ci podczas zabezpieczenia trasy przejazdu kolumny z wiceprezydentem USA w rejonie ulicy Aleje Jerozolimskie byli świadkami nieszczęśliwego wypadku. Starsza kobieta, która przechodziła w tym miejscu, upadła tak niefortunnie na chodnik, że doznała urazu nosa i łuku brwiowego.

Mundurowi udzielili jej pomocy przedmedycznej i powiadomili przełożonych. Sytuacja była na tyle skomplikowana, że do zdarzenia doszło na obszarze, który w tym momencie był całkowicie zamknięty dla ruchu z uwagi na przejazd delegacji. Dzięki ich reakcji kobieta uzyskała potrzebną pomoc.
2 Komentarze

  1. Ja uratowalem zobaczyłem mężczyznę leżącego w rowie zawróciłem obudziłem go był wieczór przymrozki tyle aut przejeżdżało nikt się nie zatrzymał nikt o tym niewie nie mam nagrody bo nie jestem policjantem

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.