Zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Wesprzesz czy zbojkotujesz?

W niedzielę (13.01) Kolbuszowa znów zagra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Sztab 27. finału mieścić się będzie tradycyjnie w Liceum Ogólnokształcącym w Kolbuszowej.

Na ulice miasta i pobliskich wsi wyjdzie ponad 30 wolontariuszy z charakterystycznymi puszkami. Będą to uczniowie liceum.  Niestety, jak zwykle, tego dnia w Kolbuszowej nie będzie żadnych orkiestrowych imprez, żadnych koncertów, ani nawet publicznych aukcji. Pozostają kwesty.
Celem tegorocznej zbiórki będzie zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla  szpitali dziecięcych. Chodzi o placówki, które mogą dokonywać specjalistycznej diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom. W Polsce funkcjonuje blisko 50 takich szpitali.

Tradycyjnie WOŚP dzieli Polaków. Ten podział widać również nad Nilem. Zdeklarowanym fanem inicjatywy Jurka Owsiaka jest Dorian Pik, kolbuszowski radny i muzyk rockowy:

W moim domu jest taka tradycja, że przez cały rok wszyscy wrzucamy drobniaki do puszki z serduszkiem WOŚP. Daje nam to dużo radości – podkreśla Dorian Pik. – Przykro mi, że my Polacy jesteśmy tak bardzo podzieleni, a przy tej okazji rykoszetem oberwały inicjatywy Owsiaka. I to zupełnie niesprawiedliwe. Przykro mi też, że część naszego społeczeństwa dała wiarę politykom. Kiedyś cały naród uczestniczył w ogólnonarodowej zrzutce, teraz została nas tylko połowa (…).
Inaczej sprawę postrzega Tomasz Buczek, działacz narodowy z Kolbuszowej Górnej: – Sama zbiórka byłaby celem szczytnym i pięknym, gdyby wszystko, co robi Owsiak, było jasne i czyste. Niestety jest wręcz przeciwnie, zbyt dużo tu krętactw.  Dlatego co roku to bojkotuję – oświadcza.

3 Komentarze

  1. Z miłą chęcią bym z Panem Buczkiem porozmawiała na żywo, mało kompetentna wypowiedź.. Zazdrosny że jakiś datek idzie na Owsiaka??, należy mu się za to co robi! A Pan B. Zazdrosmy niech ruszy głowa coś robiąc a nie grac tylko innego, czepiają się wszystkiego.

  2. Jan Pospieszalski ujawnił, że JERZY OWSIAK, szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w czasach PRL pracował w firmie polonijnej „Carpatia” Jana Załuski, która była przykrywką dla wojskowych służb specjalnych. Sam Załuska miał być wieloletnim konfidentem komunistycznego wywiadu, a w III RP pracował dla WSI.
    Tata Zbigniew – I sekretarz egzekutywy POP PZPR, mama Maria – urzędnik Prokuratury Wojewódzkiej w Gdańsku, brat Andrzej – członek Ochotniczej Rezerwy Milicji Obywatelskiej. To najbliższa rodzina JERZEGO OWSIAKA, o której w udzielanych mediom wywiadach stara się on raczej nie wspominać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.