Wyjątkowa akcja kobiet o wielkim sercu

Wyjątkowa akcja kobiet o wielkim sercu

Tuż przed Wigilią Bożego Narodzenia Św. Mikołaj dodatkowo odwiedzi 33 dzieci z terenu gminy Kolbuszowa. To efekt wyjątkowej akcji mieszkanek.

Akcję pod hasłem „Uśmiech od Świętego Mikołaja z nieba” wymyśliła Monika Ślęzak. Potem zaangażowała w nią inne mieszkanki.  Są wśród nich między innymi: Joanna Procak, Malwina Błąd i Agnieszka Lasota. Ideą było obdarowania świątecznymi prezentami kilkoro dzieci, które ze względu na sytuację, znajdują się w szczególnej potrzebie. Z czasem jednak okazało się, że będzie ich znacznie więcej, co cieszy.
Internetowa zbiórka

– Są wśród nas maluchy, których magiczny czas Świąt Bożego Narodzenia nie dotyczy. Mama nie ugotuje ulubionego barszczu, tata nie pomoże ubierać choinki. Są wśród nas również dzieci, które co roku piszą list do Św. Mikołaja i nie dostają wymarzonego prezentu. Są też takie, których największym marzeniem jest zdrowie.

Dlatego postanowiliśmy sprawić, by na ich buźkach choć na chwilę zagościł uśmiech. Wybraliśmy grupę dzieci z naszej gminy, którym bardzo czekają na mikołajkowe paczki. One nie mają wygórowanych oczekiwań i marzeń. Ucieszą się z każdego drobiazgu. Dla nich jest ta internetowa zbiórka – mówiła Monika Ślęzak.

Akcja ruszyła pełną parą. Mieszkańcy zaczęli wpłacać na specjalne konto pieniądze. Na YouTube pojawił się nawet klip z piosenką, który promuje przedsięwzięcie. W teledysku pt. „Świąteczny Uśmiech” występują lokalne mieszkanki: Sarah Britton, Agnieszka Abbas, Magdalena Fedyryszyn, Katarzyna Pastuła, Liliana Pastuła, Hania Abbas i Tamara Turek.

Ofiarność Kolbuszowej

W sumie udało się zebrać 8 049 zł. Najwięcej przekazał Urząd Miejski – 1 118 zł. Niewiele mniej, bo 700 zł dało Przedszkole i Żłobek „Słoneczny Zakątek”. Dodatkowo placówka ta przesyłała dary. Akcję wspomogła też Kolbuszowanka przekazując bon na 1000 zł do wykorzystania w jednym z punktów handlowych. Mało tego, dzięki rabatom w lokalnych sklepach udało się zaoszczędzić pieniądze na prezent dla jeszcze jednego dziecka, dla małej Julci.

Wyjątkowa akcja kolbuszowianek o wielkim sercu
Dzięki ofiarności mieszkańców udało zorganizować świąteczne paczki dla 33 dzieci. Kolbuszowski Mikołaj zawita do nich tuż przed Wigilią Bożego Narodzenia.

– Prezenty są przeróżne, dziecięce marzenia są urocze. Niektóre z nich marzyły jedynie o książeczkach, inne prosiły o słuchawki tak potrzebne w zdalnym nauczaniu. Oczywiście są też lalki dla małych mam, gry i klocki dla przyszłych inżynierów. Kreatywne zestawy dla zapewne bardzo kreatywnych dzieciaków. Samochody dla fanów Kubicy, a także vouchery dla starszaków – wylicza Malwina Błąd.

Prezenty już gotowe

 

Wyjątkowa akcja kolbuszowianek o wielkim sercu
Od lewej: Malwina Błąd i Monika Ślęzak. Za nimi prezenty, które czekają już tylko na Św. Mikołaja.

 

 

Wyjątkowa akcja kolbuszowianek o wielkim sercu

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.