Wybieramy kolbuszowskie Pozytywy 2020 roku

Przyjaciele Mikołaja dla dzieciaków [WIDEO]

Na szczęście nie samymi negatywami żyliśmy w 2020 roku, były również wydarzenia na plus. Jest ich  sporo.

Wybraliśmy pięć, naszym zdaniem, najważniejszych. Nie klasyfikujemy ich. Zostawiamy to Wam. Głosować można przez tydzień na naszym  Facebooku.
Nasze propozycje

Ruszyło w sprawie obwodnicy

  • Ministerstwo Infrastruktury ogłosiło program budowy stu obwodnic. Zapisano na ten cel 28 miliardów złotych. Na Podkarpaciu ma powstać osiem takich inwestycji. Jedna z nich ma dotyczyć budowy obwodowej w ciągu drogi krajowej nr 9 w Kolbuszowej. Ruszyła procedura związana z tym przedsięwzięciem. W gmachu starostwa odbyło się pierwsze spotkanie w tej sprawie.

Wybieramy kolbuszowskie Pozytywy 2020 roku

Samopomoc w dobie covidu

  • Wyjątkowa akcja mieszkanek powiatu kolbuszowskiego, które społecznie szyły maseczki ochronne dla: podkarpackich szpitali, w tym i do kolbuszowskiego; lokalnych przedsiębiorców, sklepikarzy, pracowników poczt, taksówkarzy i innych. To nie wszystko. Grupa mieszkańców  zorganizowała  pomoc starszym i schorowanym, którzy najbardziej są narażone na działanie koronawirusa. Kolbuszowianie w różny sposób wspierali też pracowników służby zdrowia.
Przebudowa dworca

  • Rozpoczęła się długo wyczekiwana przebudowa dworca autobusowego – określanego zasłużonym mianem „anty wizytówki miasta”. Na ulicy ks. Ludwika Ruczki  pojawiły się wiaty przystankowe, które pełnią funkcję dworca. Umieszczono tam również toalety przenośne Toi Toi.

Wybieramy kolbuszowskie Pozytywy 2020 roku

Uśmiech od Mikołaja

  • W Kolbuszowej zawiązała się  inicjatywa pod hasłem „Uśmiech od Mikołaja z nieba”. Celem przedsięwzięcia była świąteczna pomoc dzieciom będącym w wyjątkowo trudnej sytuacji. Jak się okazało, dzięki ofiarności lokalnej społeczności udało się zebrać ponad 8 tys. zł. Pieniądze te przeznaczono na mikołajkowe prezenty dla 33 najmłodszych mieszkańców gminy Kolbuszowa.
Modernizacja Parkowej

  • Ruszyła rewitalizacja terenów wzdłuż rzeki Nil. Przebudowana została ulica Parkowa. Trakt zmienił się nie do poznania. Czy na lepsze? Następnym etapem przedsięwzięcia, którego nazwa to „drugi etap rewitalizacji miasta”, jest między innymi budowa bulwarów nad Nilem.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.