Wybieramy Człowieka Roku

Nasza Kolbuszowa

Finałem naszych podsumowań jest plebiscyt na Człowieka Roku. Tradycyjnie chcemy, abyście to Wy zdecydowali do kogo trafi ten tytuł.

Proponujemy Wam piątkę kandydatów, cztery kobiety i jednego mężczyznę, którzy naszym zdaniem wyróżnili się czymś wyjątkowym w 2020 roku.

Głosowanie odbywa się na Naszej Kolbuszowej.  Człowieka Roku wybieramy przez tydzień, czyli do soboty (16.01) włącznie. Oto nasze kandydatury:

Monika Ślęzak

Wybieramy Człowieka Roku 2020Wymyśliła świąteczną akcję „Uśmiech od Św. Mikołaja z nieba” i zaangażowała w nią inne aktywne kobiety. Dzięki temu udało się obdarować mikołajkowymi prezentami 33 dzieci z terenu gminy Kolbuszowa, które ze względu na sytuację, znajdują się w szczególnej potrzebie. Z zawodu księgowa, od niedawna prezes Zarządu Spółdzielni Transportu Wiejskiego w Rzeszowie. – Lubię to, czym się zajmuję. Jako, że mój umysł też to lubi, oboje lubimy tę pracę. To pasjonująca wyprawa w świat liczb  – przyznała nasza kandydatka.
Grzegorz Romaniuk

Wybieramy Człowieka Roku 2020Radny powiatowy, przewodniczący Zarządu Osiedla nr 1, przedsiębiorca, prezes Fundacji na Rzecz Kultury Fizycznej i Sportu. Największą popularność wśród mieszkańców zdobył jako kolbuszowski Św. Mikołaj. Wcielił się również w postać krokodyla Nilusia. Wcielając się w tę rolę spotykał się z dziećmi w Internecie, by uatrakcyjnić im czas, który w związku z pandemią koronawirusa muszą spędzać w domach. Jako jeden z nielicznych radnych powiatowych bronił kolbuszowskich pediatrii i porodówki przed likwidacją.

Joanna Procak

Joanna ProcakJedna z najbardziej aktywnych mieszkanek Kolbuszowej. W zasadzie nie ma sesji Rady Miejskiej, w której by nie uczestniczyła i nie zadawała włodarzom trudnych pytań. Brała również udział w posiedzeniach w Starostwie Powiatowym, kiedy to decydowano o przyszłości kolbuszowskiej pediatrii. W minionym roku zaangażowała się również w pomoc na rzecz osób, które były najbardziej narażone na działanie koronawirusa. Była twarzą akcji „Uśmiech od Św. Mikołaja z nieba” na rzecz dzieci z terenu gminy.

Monika Bebło

Kalejdoskop wydarzeń 2020 roku – część IKoordynatorka społecznej akcji szycia maseczek ochronnych dla podkarpackich szpitali, w tym i kolbuszowskiego; przedsiębiorców, sklepikarzy, pracowników poczt, taksówkarzy i innych, którzy na co dzień mają kontakt z innymi ludźmi ze względu na wykonywany zawód. Stała również za sukcesem Szkoły Podstawowej w Mazurach, która dzięki wygraniu głosowania na „Podwórko Talentów Nivea” zyskała nowy plac zabaw za 250 000 zł. Animatorka Rzeszowskiego Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej.
Monika Janusz

Wybieramy Człowieka Roku 2020Niezwykle przedsiębiorcza i aktywna mieszkanka Kolbuszowej. Właścicielka kwiaciarni „Monika”. Wielka miłośniczka zwierząt. Wolontariuszka schroniska dla bezdomnych psów i kotów. W minionym roku zaangażowała się w akcję „Świąteczna paka dla zwierzaka” – zbiórkę na rzecz kolbuszowskiego przytuliska oraz bezdomnych czworonogów z okolic. Wzięła również udział w inicjatywie szycia maseczek ochronnych dla szpitali i przedsiębiorców. Aktorka Amatorskiego Teatru im. Aleksandra Fredry w Kolbuszowej.

1 Komentarz

  1. Fundacja dowodzona przez Grzegorza Romaniuka jest od zeszłego roku na skraju bankructwa. Zero wsparcia dla sportu w Kolbuszowej. Dodatkowo w śledztwie prowadzonym przez CBA wyszło, że największe niejasności finansowe są związane właśnie z Fundacją na Rzecz Kultury Fizycznej i Sportu. Takiej osoby nie powinno być w zestawieniu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.