Woda zalewa nie tylko łącznik Ruczki i Wiktora, ale też i „drogę za rzeką” w Kolbuszowej Górnej

Wyścigi samochodowe w Kolbuszowej Górnej? Jan Fryc: - Może dojść do tragedii - zdjęcie główne.

Okazuje się, że problem zalewania drogi przez wodę z okolicznych pól nie tylko dotyka połączenia ulic ks. Ludwika Ruczki i Jana Wiktora w Kolbuszowej. Na to samo skarżą się również mieszkańcy „drogi za rzeką” w Kolbuszowej Górnej.

  • Woda z pól zalewa „drogę za rzeką” w Kolbuszowej Górnej. Efektem tego są koleiny.
  • Na problem zwrócił uwagę radny Michał Karkut, nawiązując do sytuacji, jaka ma miejsce na wybudowanym łączniku ulic Wiktora i Ruczki.
  • Burmistrz Jan Zuba tłumaczy, że o tej porze roku koleiny pojawiają się na zdecydowanej większości dróg o nawierzchni gruntowej.
  • Więcej takich artykułów znajdziesz na stronie głównej portalu Kolbuszowa Lokalnie.

Przypomnijmy, że połączenie drogowe ulic ks. Ludwika Ruczki i Jana Wiktora, zwane też małą obwodnicą Kolbuszowej nie jest idealne. Na styku obu dróg, w okolicy firmy Piast, nowy asfalt ma zalewać woda z okolicznych pól.

Koleiny „za rzeką”

Kiedy temperatura zejdzie poniżej zera, robi się tam po prostu lodowisko. Ten sam problem, jak wskazywał radny Michał Karkut, dotyka także „drogę za rzeką” w Kolbuszowej Górnej.

– Na wysokości domu o numerze 4 woda spływająca z górki powoduje, że powstają tam koleiny i bardzo ciężko przejechać. Zgłaszałem ten problem osobom, które odpowiadają za utrzymanie tej drogi, ale jazda tym lekutkim sprzętem niewiele dała – zaznaczył Michał Karkut na ostatniej sesji Rady Miejskiej.

„Tak jest wszędzie”

Burmistrz Jan Zuba tłumaczy, że problem kolein i oblodzenia dotyka o tej porze roku wszystkie drogi o nawierzchni gruntowej na terenie gminy.  

– To samo jest na ulicy Malwowej, gdzie woda napływa z okolicznych nieruchomości. Potem ta woda zamarza. Doraźnie to usuwamy. Nie da się to robić lekkim sprzętem, robimy to więc ciężkim. Ten lód trzeba wywozić koparką. To są dodatkowe środki. Na tą chwilę szacujemy, że koszty zimowego utrzymania dróg przekroczą 700 000 zł.

1 Komentarz

  1. zdziwieni, ale odkrycie ze woda cos zalewa , ze w drogach koleiny i co jeszcze ??? niektórzy żeby zaistnieć przed wyborami to będą obiecywali tym mniej inteligentnym nawet, ze koty będą na wsiach szczekać i znajda się tacy co w to uwierzą !!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.