WILCZA WOLA. Regaty żeglarskie na zalewie Maziarnia

Przed nami Piknik Żeglarski na w Wilczej Woli
Klub Żeglarski „Niluś” zaprasza na regaty żeglarskie w klasie Optimist. Impreza odbędzie się w najbliższą  sobotę (18.07) na zalewie Maziarnia w Wilczej Woli (parking u Arka). Impreza odbywać się będzie w godzinach 10-18. Wstęp jest wolny.

W programie wydarzenia są również zajęcia żeglarskie prowadzone dla dzieci i młodzieży, które poprowadzi instruktor Polskiego Związku Żeglarskiego. Uwaga! Nieletnim uczestnikom zajęć musi towarzyszyć rodzic bądź dorosły opiekun. W regatach ma uczestniczyć około 10 łódek.

Ożywić Maziarnię

Innym elementem eventu będzie spotkanie z ratownikiem medycznym. Wizytę ze swoją łodzią motorową zapowiedziała również kolbuszowska policja która pomoże w zabezpieczeniu regat.

Wydarzeniem tym inaugurujemy działalności Klubu Niluś Na Wilczej Woli. Naszym celem jest ożywienie zbiornika na którym pływanie na żaglówkach, niestety, w ostatnich latach zamiera – mówi Dawid Skrzypek, prezes Zarządu KŻ „Niluś”. – Każdego, kto zechce wziąć udział w naszej imprezie, prosimy o kontakt telefoniczny pod nr 728 966 080. Serdecznie zapraszamy!

Stowarzyszenie KŻ „Niluś” funkcjonuje od listopada 2019 roku. Siedzibą klubu stała się Szkoła Podstawowa nr 2 w Kolbuszowej. Prezesem klubu został Dawid Skrzypek, natomiast jego zastępcami nauczyciele „Dwójki”: Maciej Cichoń i Grzegorz Gębarowski. Na początku tego roku „Niluś” pozyskał grant w wysokości 3000 zł. Pieniądze te trafią na organizację darmowych zajęć dla dzieci i młodzieży. Zajęcia miały rozpocząć się od teorii w kwietniu, ale z powodu koronawirusa zostały przesunięte na czerwiec i połączone od razu z zajęciami na wodzie na bazie żeglarskiej w Otałęży.
Więcej o Klubie Żeglarskim „Niluś” przeczytacie TUTAJ.

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.