W piątek przetną wstęgę na tak zwanej małej obwodnicy Kolbuszowej

Budowa tzw. małej obwodnicy Kolbuszowej, czyli drogi łączącej krajową „dziewiątkę” z traktem wojewódzkim nr 987 na Sędziszów Małopolski, dobiegła końca. Uroczyste oddanie inwestycji do użytkowania odbędzie się już w ten piątek (06.12.) w samo południe.

Tzw. mała obwodnica miasta kosztowała prawie 9 milionów złotych. Pieniądze te wydano na budowę drogi po nowym śladzie o długości 1200 m., szerokości jezdni 7 m i poboczami o szerokości 1,25 m.
W miejscu skrzyżowań dróg krajowej z wojewódzką powstały dwa ronda. Są również: nowe chodniki, ścieżka rowerowa, oświetlenie, kanalizacja deszczowa, zjazdy, a także przebudowany most na potoku Górnianka. Podczas realizacji inwestycji rozebrano sześć budynków, dokonano też wycinki drzew.

Bardzo się cieszę, że do północnej obwodnicy dołączy południowa. Droga ta pozwoli rozładować ruch w Kolbuszowej, wyprowadzi też ruch tranzytowy na Sędziszów Młp., a jednocześnie pozwoli na szybszy dojazd do centrum miasta – mówił w kwietniu b.r., na oficjalnym rozpoczęciu inwestycji burmistrz Jan Zuba.  – Tereny, które wokół tego łącznika widzimy, to obszary inwestycyjne.  One na tym skorzystają.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.