W Ostrowach Tuszowskich powstał mural marszałka Józefa Piłsudskiego

W Ostrowach Tuszowskich powstał mural marszałka Józefa Piłsudskiego
Zdjęcie: FB Arkadiusz Andrejkow

Na budynku Szkoły Podstawowej w Ostrowach Tuszowskich powstał mural Józefa Piłsudskiego – przyszłego patrona tej placówki. Marszałka namalował Arkadiusz Andrejkow, artysta z Sanoka, który specjalizuje się w tego typu przedsięwzięciach.
Wyboru patrona dokonano w specjalnej ankiecie, w której udział wzięli uczniowie, rodzice i nauczyciele placówki. W sumie głosowało około sto osób.

Marszałek wygrał w ten sposób rywalizację z urodzonym w Ostrowach Tuszowskich, legendarnym partyzantem, Wojciechem Lisem „Mścicielem.

Wojciech Lis przegrał z marszałkiem Piłsudskim

Marian Piórek, historyk i regionalista z Weryni, uważa, że to powrót do tego co było, bo w latach 30’ XX wieku szkoła nosiła patronat Piłsudskiego.
Uroczystość ponownego nadania jego imienia odbędzie się w piątek (12,05). Ale już  teraz na budynku placówki pojawił się wielki mural marszałka.

Jego autorem jest Arkadiusz Andrejkow, absolwent Wydziału Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego, który uprawia malarstwo, rysunek i street art.

Dwa lata temu na ścianie sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Weryni wykonał mural patrona tej placówki – kpt. Józefa Batorego, zamordowanego przez komunistów działacza niepodległościowego.

W Weryni powstaje mural Józefa Batorego [FOTO]

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.