W kolbuszowskiej bibliotece opowie o wojnie na Ukrainie. Widział ją z bliska

Kolbuszowianie Ukrainie [ZDJĘCIA, WIDEO]

W czwartek (11.05), o godz. 18 w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kolbuszowej odbędzie się spotkanie z Jakubem Maciejewskim. Wojnę na Ukrainie widział on z bliska i opisał w książce, która stała się bestsellerem. Wstęp jest wolny

W ciągu minionych miesięcy Jakub Maciejewski spędził on ponad 140 dni w Ukrainie. Zjeździł ją wzdłuż i wszerz. Trafił na front. Dotarł zarówno do najwyższych dowódców wojskowych, jak i i do zwykłych ludzi.
Gość kolbuszowskiej biblioteki jest znanym publicystą i redaktorem prawicowych mediów. Zajmuje się historią, a ostatnio także reportażami z ogarniętej wojną Ukrainy. Jest autorem czterech książek.

Jego ostatnia pozycja „Wojna. Reportaż z Ukrainy” okazała się bestsellerem. To relacja z pierwszej linii frontu. W swojej działalności w tym zakresie ma też wątek dotyczący powiatu kolbuszowskiego, o czym na pewno opowie w czwartek w bibliotece.

Na swoim Twitterze opublikował on film, w którym Wołodymyr Moldavczuk, wójt hromady Przerośl, dziękuje gminie Dzikowiec za wóz strażacki.
– Mija już rok od rozpoczęcia inwazji i Wołodymyr, jak większość jego rodaków, jest już zmęczony, przygnębiony trudnościami. Prezent z Polski – wóz strażacki – okazał się zbawieniem w miejscowości, gdzie wszystkie zasoby, niestety, posłano już na front – przekazywał Maciejewski.

O Dzikowcu głośno na Ukrainie: „Wasza pomoc ratuje nam życie” [WIDEO]


W kolbuszowskiej bibliotece opowie o wojnie na Ukrainie. Widział ją z bliska

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.