W Kolbuszowej odbędzie się protest rolników. Główne arterie miasta będą zablokowane

Gnój pod biurem posła [ZDJĘCIA, WIDEO]

To pewne i potwierdzone. W Kolbuszowej odbędzie się protest rolników. Do Urzędu Miejskiego wpłynęło w tej sprawie stosowne pismo. Co się wydarzy?

Protest rolników w Kolbuszowej odbędzie się we wtorek (20.02), w godzinach 10-14.

Protest rolników nad Nilem

Jak przekazuje Urząd Miejski, akcja będzie polegała na poruszaniu się ulicami miasta pojazdów wolnobieżnych. Będą to ciągniki z osprzętem i wolnobieżne maszyny rolnicze.

Protestujący przejadą drogą krajową nr 9 od ronda Lubomirskich w kierunku ronda im. kpt. Józefa Batorego, a także drogą wojewódzką nr 875 w kierunku mostu im. Ofiar Katastrofy Smoleńskiej do ronda im. Stanisława Mazana. Powrót odbywać się będzie analogicznie tą samą trasą.

Dlaczego protestują?

Jest to akcja ogólnopolska. Rolnicy protestują przeciwko nadmiernemu importowi surowców rolnych z Ukrainy, unijnym regulacjom Zielonego Ładu i wysokim kosztom produkcji. Przekonują, że stanowisko Brukseli jest dla nich nie do przyjęcia. Krytykują też bierność polskiego rządu.

Protest rolników ma tylko i wyłącznie cel gospodarczy, dlatego manifestujący unikają na banerach politycznych przekazów.

Tomasz Buczek od początku

Protestujących rolników od samego początku wspiera Tomasz Buczek z Kolbuszowej Górnej, działacz społeczny i polityk Konfederacji.

Wcześniej walczył z rządem PiS, teraz robi to samo wobec władzy Koalicji Obywatelskiej.

Jaja w ministra rolnictwa

Niespełna rok temu głośni było o nim w całej Polsce, kiedy obrzucił jajkami Henryka Kowalczyka, ówczesnego ministra rolnictwa. Miał na sobie kamizelkę z napisem „Oszukana wieś”. Do zdarzenia doszło w G2 Arena w Jasionce, podczas Europejskiego Forum Rolniczego.

W październiku 2020 roku, Tomasz Buczek wyrzucił obornik pod biurem posła PiS, Zbigniewa Chmielowca w Kolbuszowej.

Gnój przed biurem posła

Wbił w niego dwie tabliczki. Jedna o treści: „Jeszcze raz zagłosujesz przeciw polskiej wsi i rolnikom, to nawet nie masz co startować w kolejnych wyborach. Nikt w całym kolbuszowskim powiecie cię nie poprze”.

Na drugiej napisał: „Polskie rolnictwo po wprowadzeniu Piątki Kaczyńskiego Dla Zwierząt.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.