Zadyma pod Rzeszowem. Tomasz Buczek obrzucił jajami ministra rolnictwa [WIDEO]

Tomasz Buczek: - Hipokryci najwyższych lotów

„Judasze, Judasze” – krzyczeli do ministra rolnictwa aktywiści stowarzyszenia „Oszukana wieś” w G2 Arena w Jasionce koło Rzeszowa. Na Henryka Kowalczyka poleciały jajka. Rzucał nimi Tomasz Buczek, polityk Konfederacji z Kolbuszowej Górnej.
Henryk Kowalczyk w środę (22.03) zjawił się w G2 Arena w Jasionce, by wziąć udział w Europejskim Forum Rolnicze. Zanim zabrał głos, z widowni podniosły się osoby w żółtych kamizelkach z napisem: „Oszukana wieś”. Krzyczeli: „Judasze, Judasze”. Chwilę potem w stronę ministra poleciały jajka.

Zaczęły rozbijać się one na scenie, niektóre były bardzo bliskie celu. W końcu na scenę wkroczył ochroniarz, który zaczął łapać lecące jajka.

Jak się okazało, rzucał nimi Tomasz Buczek, lider podkarpackiego Ruchu Narodowego i polityk Konfederacji z Kolbuszowej. Miał ona na sobie kamizelkę z napisem „Oszukana wieś”.
– Forma protestu jest analogiczna do tzw. strajku kobiet, które jajkami obrzuciły kościół. Są przecież wyroki sądowe, nawet drugiej instancji, które mówią, że takie zachowanie to wyraz wolności obywatelskiej. Zrobiłem to w imieniu rolników, którzy są dyskryminowani.Niestety nic nie wskazuje żeby cokolwiek się miało zmienić w polityce rządu, który nadal nie reaguje na miliony ton zboża wjeżdżającego z Ukrainy.

– Policjanci spisali mnie i chcieli mi wręczyć mandat karny w kwocie 500 zł. Nie przyjąłem tego oczywiście. Pewnie spotkamy się w sądzie – mówi nam aktywista.
To nie jedyne jego starcie z ministrem rolnictwa. Kilka dni wcześniej Kowalczyk pojawił się na targach rolniczych w Kielcach. Jego obecność rozwścieczyła rolników, którzy go i zmusili go do opuszczenia hali. Wśród protestujących był również Buczek.

1 Komentarz

  1. jak to jest ze osoby wybierane do rzadu by sluzyc obywatelom jesli postepuja niezgodnie z wola narodu to maja to w nosie i nic im nie mozna zrobic nawet pbrzucic przyslowiowym jajkiem ?? robmy dalej dobrze urainie to dlugo nie bdzie trzeba czekac na ich wdziecznosc ???

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.