W Kolbuszowej Dolnej, przy Wiejskiej ma powstać osiedle domków jednorodzinnych i nowe przedszkole

Ulica Wiejska nie tylko z nazwy [FOTO, WIDEO]

Urząd Miejski planuje budowę nowego przedszkola w Kolbuszowej Dolnej. Budynek wraz z placem zabaw ma stanąć na pomiędzy Nilem a ulicą Wiejską. Gmina ma tam dwa hektary, które chce też przeznaczyć pod budownictwo jednorodzinne.

Obecnie przedszkole w Kolbuszowej Dolnej mieści w starym budynku przy ulicy Nad Nilem 1, który jest niedostosowany do edukacji i opieki nad małymi dziećmi.

Nowe przedszkole

– Jest to obiekt piętrowy, który nie spełnia żadnych potrzeb dobrze funkcjonującej tego typu placówki. Są tam: wysokie schody, klatka schodowa, małe sale i ciasnota – wyliczał burmistrz Jan Zuba.

Jego zdaniem należałoby wybudować nowe, parterowe przedszkole. Wskazał nawet jego lokalizację – działkę położoną pomiędzy Nilem a ulicą Wiejską, jadąc od szkoły specjalnej w kierunku Zarębek.

Szatnie i siłownia

Co stałoby się ze starym przedszkolem?

Zostałby on przekazany klubowi Sokół Kolbuszowa Dolna. Służyłby między innymi jako szatnie dla piłkarzy. W planach jest również uruchomienie tam siłowni.

1 Komentarz

  1. O fajnie – kolejna zabudowa na terenie który zalewa. Od ubezpieczenia do ubezpieczenia i tak będzie się kręcić. Osoby które świadomie budują się na terenach zalewowych powinny potem płacić za każdą interwencję straży oraz być wykluczone z ubezpieczeń o zalanie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.