Twórcy ludowi, muzyka, sztuka i swojskie jadło…. To wszystko na skansenie
W niedzielę (04.06) na swoją sztandarową imprezę zaprasza kolbuszowski skansen. Mowa o Prezentacjach Twórczości Ludowej Lasowiaków i Rzeszowiaków, które odbędą się już po raz 21.
Tematem przewodnim tegorocznej edycji imprezy będą tradycyjne instrumenty strunowe, czyli skrzypce, basy i cymbały, które na terenie Podkarpacia, niestety, występują już tylko reliktowo.
Tradycyjnie odbywać się będą pokazy twórców ludowych. Będzie można natknąć się na: plecionkarza, pszczelarza, garncarza, zabawkarza, malarkę makatek, wycinkarkę, bibułkarkę, zielarkę czy rzeźbiarza.
Na scenie zagrają zespoły regionalne, które zaprezentują tańce, pieśni i obrzędy ze swoich rodzinnych stron. Będą kapele „Trzcinicoki”, „Markowianie” i „Cmolaskie chłopoki”, a także zespół obrzędowy „Lasowiaczki” i młoda kapela Jana Cebuli. Podczas prezentacji i pokazów będzie się można posilić w szkole z Trzebosi i karczmie. Przygotowano również kiermasz rękodzieła artystycznego. Natomiast w spichlerzu z Bidzin będzie można zatopić się w magicznym świecie malarskim Wojciecha Trzyny.
Początek imprezy o godz. 12.30. Wstęp: 12 zł i 9 zł; bilet rodzinny: 34 zł; dzieci do 7 lat – wstęp bezpłatny.

Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie Wam ważnych i ciekawych informacji z terenu powiatu kolbuszowskiego, a w szczególności z gmin: Kolbuszowa, Cmolas, Majdan Królewski, Dzikowiec, Raniżów i Niwiska. Pamiętajcie, że jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz mail: biuro@kolbuszowalokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.