Twórcy ludowi, muzyka, sztuka i swojskie jadło…. To wszystko na skansenie
W niedzielę (04.06) na swoją sztandarową imprezę zaprasza kolbuszowski skansen. Mowa o Prezentacjach Twórczości Ludowej Lasowiaków i Rzeszowiaków, które odbędą się już po raz 21.
Tematem przewodnim tegorocznej edycji imprezy będą tradycyjne instrumenty strunowe, czyli skrzypce, basy i cymbały, które na terenie Podkarpacia, niestety, występują już tylko reliktowo.
Tradycyjnie odbywać się będą pokazy twórców ludowych. Będzie można natknąć się na: plecionkarza, pszczelarza, garncarza, zabawkarza, malarkę makatek, wycinkarkę, bibułkarkę, zielarkę czy rzeźbiarza.
Na scenie zagrają zespoły regionalne, które zaprezentują tańce, pieśni i obrzędy ze swoich rodzinnych stron. Będą kapele „Trzcinicoki”, „Markowianie” i „Cmolaskie chłopoki”, a także zespół obrzędowy „Lasowiaczki” i młoda kapela Jana Cebuli. Podczas prezentacji i pokazów będzie się można posilić w szkole z Trzebosi i karczmie. Przygotowano również kiermasz rękodzieła artystycznego. Natomiast w spichlerzu z Bidzin będzie można zatopić się w magicznym świecie malarskim Wojciecha Trzyny.
Początek imprezy o godz. 12.30. Wstęp: 12 zł i 9 zł; bilet rodzinny: 34 zł; dzieci do 7 lat – wstęp bezpłatny.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.