To oni rządzą Kolbuszową

Może zabrzmi to jak banał, ale po raz kolejny dochodzimy do konstatacji, że Kolbuszową od dekad rządzą jedni i ci sami ludzie. I nie ma żadnych, choćby najmniejszych przesłanek ku temu, żeby miało to się zmienić. O tym „zabetonowaniu” lokalnych struktur władzy świadczy nasz ranking najbardziej wpływowych osób, który co roku w zasadzie jest ten sam.
Pierwsze miejsce przyznaliśmy Zbigniewowi Chmielowcowi, byłemu burmistrzowi Kolbuszowej, który od prawie 15 lat jest posłem na Sejm z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. Swoją pozycję wzmocnił świetnym wynikiem w ubiegłorocznych wyborach do Sejmu. Głosowało na niego aż 20 634 osób.

Chmielowiec, Kardyś, Zuba

Drugą pozycję dzierży Józef Kardyś, starosta kolbuszowski i (były?) szef powiatowych struktur PiS w powiecie. Jego władza w starostwie, jednostkach mu podległych (szpital, szkoły średnie) i Radzie Powiatu jest absolutna. Ma również swoich ludzi w samorządzie miejskim i gminach wiejskich.

„Brązowy medal” otrzymuje burmistrz Jan Zuba. A na czwarte miejsce awansuje ks. Lucjan Szumierz, proboszcz parafii Wszystkich Świętych, którego wpływy  dodatkowo wzrosły po uzyskaniu godności dziekana. Pozycja nr 5 przypadła Zbigniewowi Strzelczykowi, dyrektorowi szpitala, który mimo podejmowania kontrowersyjnych decyzji utrzymuje się na stanowisku, i to od prawie 30 lat!
Wpływowi 2019

  1. Zbigniew Chmielowiec, poseł na Sejm
  2. Józef Kardyś, starosta kolbuszowski
  3. Jan Zuba, burmistrz Kolbuszowej
  4. Ks. Lucjan Szumierz, dziekan kolbuszowski
  5. Zbigniew Strzelczyk, dyrektor Szpitala Powiatowego
  6. Ks. Jan Pępek, proboszcz parafii Św. Brata Alberta
  7. Ewa Draus, wicemarszałek województwa
  8. Stanisław Babula, komendant powiatowy policji
  9. Krzysztof Wilk, przewodniczący Rady Miejskiej
  10. Bogdan Romaniuk, radny wojewódzki

Czytaj również

Kolbuszowscy wpływowi 2018

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.