Światłowód na Dolnej, bezpieczeństwo naprzeciw „Sary” i błoto na Wolskiej – oto interpelacje radnego Piotra Panka
Rada Miejska w Kolbuszowej postanowiła pójść za radą starosty Józefa Kardysia i zlikwidować interpelacje oraz wolne wnioski w tradycyjnej formie. Zastąpiły je mają wystąpienia na piśmie. Rzecz jasna zrobiono to zgodnie z prawem – zmieniając statut gminy.

Na ostatniej sesji jedynym radnym, który odczytał swoje interpelacje, był Piotr Panek: – Odczytam swoje wnioski, gdyż uważam, że powinno to być transparentne. Chodzi o to, żeby pozostali radni i oglądający nas mieszkańcy wiedzieli, co w trawie piszczy – oświadczył radny Panek. Oto jego interpelacje:
  • Pytanie o etap realizacji instalacji światłowodu w Kolbuszowej Dolnej.
  • Konieczność utwardzenia placu targowego przy ulicy Wolskiej w Kolbuszowej.
  • Potrzeba instalacji słupków odblaskowych na zjeździe z drogi krajowej nr 9 naprzeciwko domu weselnego „Sara” w Kolbuszowej Dolnej.
Burmistrz Jan Zuba (ustami przewodniczącego Rady Miejskiej, Krzysztofa Wilka) zobowiązał się odpowiedzieć na te interpelacje na piśmie.  Mamy nadzieję, że pozostali radni pójdą za przykładem Piotra Panka i także będą odczytywać swoje interpelacje na sesjach, a władze gminy będą na nie odpowiadać – nie tylko na piśmie, ale i werbalnie, tak jak to ma miejsce w innych samorządach.

2 Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.