Starosta Kardyś atakuje media, które napisały o likwidacji oddziału w szpitalu

Starosta Józef Kardyś, Kolbuszowa Lokalnie

Tuż po głosowaniu Rady Powiatu w sprawie wygaszenia kolejnego oddziału w kolbuszowskim szpitalu, głos zabrał starosta Józef Kardyś. Przekonywał, że to nie likwidacja, tylko przekształcenie. Zaatakował też gazetę, która napisała o całej sprawie.

Sprawa dotyczy całodobowej rehabilitacji leczniczej. Funkcjonuje ona na trzecim piętrze Szpitala Powiatowego w Kolbuszowej, w miejscu… zlikwidowanej porodówki. Jest tam 20 łóżek.
Zbigniew Strzelczyk, dyrektor lecznicy, tłumaczył, że likwidacja tej jednostki ma związek z brakiem lekarzy rehabilitacji, czego efektem była redukcja liczby łóżek i związane z tym straty finansowe.

Zmienić to ma zastąpienie całodobowej rehabilitacji Oddziałem Dziennym Rehabilitacji Ogólnoustrojowej.

Likwidację jednostki negatywnie zaopiniowały aż trzy szpitalne związki zawodowe. Za wygaszeniem była natomiast Rada Powiatu w Kolbuszowej. Jako jedyny przeciw głosował radny Grzegorz Romaniuk.
Całodobowa rehabilitacja zlikwidowana. Dyrektor szpitala: – Teraz będzie taniej

 

Głos w tej sprawie zabrał starosta Józef Kardyś, który tłumaczył, że to nie likwidacja, a jedynie przekształcenie rehabilitacji. Zaatakował też gazetę regionalną, która napisała o wygaszeniu oddziału.

– Jest taka zasada, że najlepiej rozedrzeć pierzynę, puścić, pióra pójdą w świat. Tyle że tego już nie pozbiera. Tak samo i tutaj jest. Ktoś to robi celowo. Módlmy się o to, żeby z rehabilitacją nie stało się tak jak z interną, którą odbudowywaliśmy z ogromnym mozołem – grzmiał starosta.
– W jednym ze szpitali nastąpi likwidacja oddziału rehabilitacji. Narodowy Fundusz Zdrowia płaci 26 zł za masaż, który trwa 45 minut, a fizjoterapeuta dostaje za to dużo więcej. I jak ma się szpital zbilansować? Róbmy więc wszystko, żeby rehabilitacji nie utracić. Ona zostanie. Tylko zamiast całodobowej będzie dzienna.  To znacznie obniży nam koszty – przekonywał Kardyś.

3 Komentarze

  1. Jozef ty nie zaslaniaj sie pierzyna tylko wywal tego smiesznego dyrektorka zarzadzajacego nieudalnie naszym wspolnym szpitalem za nasze ciezko zapracowane pieniadze !!!! gosc od 20 lat idzie co chwile w dól doprowadzajac do praktycznej likwidacji szpitala , i nie gadaj tu glupot bo skoro w innym duzo mniejszych miasteczkach takie szpitale funkcjonuja dobrze a nawet bardzo dobrze to nie znaczy ze u nas tego sie nie da zrobic !!!

  2. Widzicie teraz ludzie na kogo głosowaliście w wyborach!!!!!!i w następnych wyborach dalej zagłosujecie na tych samych bo Polak głupi przed szkodą i po szkodzie .brawo PIS róbcie tak dalej może wreszcie niektórym odblokują sie szare komórki i pójdą po rozum do głowy !!!!!!

  3. Starosta zamiast pracować, żeby szpital nie upadł, proponuje modlitwę.
    Ja, proponuję modlić się, żeby starosta i dyrektor szpitala wreszcie przestali piastować stanowiska na które się nie nadają.
    Niestety, pan Bóg bardzo jest zajęty i możemy się nie doczekać wysłuchania tych modlitw.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.