Sokół wygrał dziś u siebie z Przełomem Besko i utrzymał się w IV lidze

Piłkarze Sokoła Kolbuszowa Dolna mogli dziś zapewnić sobie utrzymanie w IV lidze, i tego dokonali! W zakończonym przed chwilą meczu dolniacy wygrali z ostatnią drużyną w tabeli  – Przełomem Besko 2:1 i na kolejkę przed końcem sezonu zapewnili sobie utrzymanie!

Zaległy mecz 30 kolejki, który w pierwotnym terminie odwołano z powodu powodzi, odbył się na stadionie przy ulicy Nad Nilem w Kolbuszowej Dolnej. Wydawało się, że gospodarze rozgromią rywali. Stało się jednak inaczej. W 44. minucie niespodziewanie pierwsi gola zdobyli piłkarze z Beska.

Bramka stracona tuż przed przerwą nie załamała jednak  Sokoła, który w drugiej połowie z determinacją dążyli do wyrównania, i w końcu im się to udało. Obie bramki dla miejscowych zdobyli rezerwowi. W 85. minucie do wyrównania doprowadził doświadczony Łukasz Korab (na zdjęciu). W doliczonym czasie gry bramkę na wagę trzech punktów i utrzymania w w czwartej lidze zdobył Marcin Chmielowiec.

W ostatniej kolejce sezonu 2018/19 podkarpackiej 4. ligi Sokół zmierzy się na własnym stadionie z Izolatorem Boguchwała. Mecz ten odbędzie się w sobotę (15.06) o godzinie 17.