Rusza akcja „Uśmiech od Mikołaja z nieba”

O "uśmiechu Mikołaja z nieba" w MDK [WIDEO]

Rozpoczęła się trzecia edycja akcji „Uśmiech od Mikołaja z nieba”. Celem przedsięwzięcia jest obdarowanie świątecznymi prezentami tych dzieci, które najbardziej ich wyczekują.

Akcję „Uśmiech od Mikołaja z nieba”, jak co roku, organizują cztery aktywne i empatyczne kobiety z Kolbuszowej i okolic: Joanna Procak, Malwina Błąd, Agnieszka Abbas i Monika Ślęzak.
Ta ostatnia poinformowała dziś o tym, że rozpoczęła się trzecia edycja przedsięwzięcia.

– Kochani. Akcja „Uśmiech od Mikołaja z nieba” ogłasza oficjalnie otwarcie zrzutki na 2022 rok. Decyzja czy i w tym roku ją organizujemy była… krótka. Wiemy, że rzeczywistość, w której wszyscy teraz się znajdujemy, jest niezmiernie trudna, sytuacja finansowa i niepewność jutra spędza z powiek sen wielu z nas. Zrzutkę założyłyśmy, gdy pandemia oddalała nas wszystkich od siebie. Pokazaliśmy, że jesteśmy razem.

– Razem tworzymy tę akcję już dwa lata. Jesteśmy przekonane, że i tym razem zobaczymy to, co jest najcenniejsze: radość dziecka. Dziękujemy za wsparcie i zapraszamy do akcji „Uśmiech od Mikołaja z nieba” – napisała pani Monika.
Celem przedsięwzięcia, jak co roku, jest pomoc zapracowanemu świętemu Mikołajowi.

– Pamiętajmy, że są wokół nas ludzie, którzy nie mogą liczyć na radosne Święta. Dzieci, które nie doświadczają magii Świąt, ponieważ codziennie stawiają czoła okrutnym wyzwaniom: choroby, braku rodzica czy sytuacji życiowej. Pragniemy by i w tym roku było inaczej. Chciałybyśmy, choć na chwilę odsunąć smutek i zmartwienia z ich małych twarzyczek. Marzymy by wszystkie listy do Mikołaja dotarły na czas a wymarzone prezenty czekały na swoich małych adresatów pod choinką – przekazują organizatorki przedsięwzięcia.

W ciągu dwóch lat Mikołaj uśmiechnął się do 73 dzieci. Akcję wsparło 211 darczyńców, natomiast na koncie zrzutki odnotowano w sumie aż 19 849 zł.

„Uśmiechy dzieci zapamiętam do końca życia”

Mamy nadzieję, że w tym roku będzie co najmniej tak samo. Zebrane środki zostaną przeznaczone na ufundowanie świątecznych paczek dla dzieci i młodzieży z Kolbuszowej i okolic.

– Część środków chcemy również przekazać na diagnostykę logopedyczną, psychologiczną czy rehabilitacyjną dla naszych dzielnych śnieżynek – zaznaczają organizatorki akcji
Pomóc Św. Mikołajowi można, a nawet trzeba, na tej stronie: https://zrzutka.pl/6kjdam.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.