Rozkopana Kolbuszowa [ZDJĘCIA]
Kolbuszowa nadrabia zaległości cywilizacyjne w zakresie kanalizacji. Widać to po rozkopanych ulicach. Ma to swoje minusy. Ale żeby kiedyś było lepiej, dziś musi być gorzej.    

Największą tegoroczną inwestycją jest przebudowa starej kanalizacji w rejonie ul. Partyzantów na sieć rozdzielczą (sanitarną i deszczową) wraz z odtworzeniem dróg oraz chodników. Prace dotkną ulice: Nadziei, Dembowskiego, Goslara, Dunajeckiego, Krasickiego, Broniewskiego, Słowackiego, Konopnickiej, Kazimierza Wielkiego, Jagiellońskiej, Bora Komorowskiego i oczywiście Partyzantów.

Ul. Bora Komorowskiego
Ul. Krasickiego
Ul. Broniewskiego
Ul. Jagiellońska /Fot.: UM Kolbuszowa/

Nowa kanalizacja wraz z przyłączami pojawi się również na obszarze obejmującym południową stronę ul. Obrońców Pokoju, od ul. Polnej w kierunku rzeki Nil; a także w rejonie ul. Nowe Miasto.

Zakończono prace przy przebudowie kanalizacji deszczowej w rejonie ul. 11 listopada. Wkrótce to samo czeka ul. Stanisława Krzaklewskiego. W ramach inwestycji stare niefunkcjonalne kolektory deszczowe zastąpią nowe. Prace potrwają do końca września.
Został również ogłoszony przetarg na budowę sieci kanalizacji sanitarnej w obszarze między ul. Nowe Miasto i Piłsudskiego. Planowany termin wykonania prac to koniec października.

Fotorelacja z przebudowy kanalizacji w rejonie ul. 11 listopada jest TUTAJ.

1 Komentarz

  1. wszystko pięknie ale dlaczego to tak długo trwa i dlaczego na ulicy Partyzantów wykopy nie są wystarczająco zabezpieczone? Już niemal od roku ulica jest zrujnowana a końca prac nie widać

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.