Radny Długosz: – Działania burmistrza na ulicy Jana Pawła II są sensowne
 „Wysepki”, które powstały po przebudowie ul. Jana Pawła II, wywołują ogromne kontrowersje. W wyniku inwestycji za prawie 2 mln zł powstały przeszkody, które nie tyle utrudniają jazdę, co ją uniemożliwiają. Swoje robią  wysokie krawędzie „wysepek”, przez które uszkodzeń doznał niejeden samochód.

O tym jak bardzo wkurzyło to kolbuszowian niech świadczy fakt, że zarówno my-redakcja, jak i Wy, nasi drodzy Czytelnicy (w głosowaniu),  sytuację na ul. JP II wybraliśmy wtopą 2017 roku.
W związku z licznymi skargami kierowców władze miasta dokonały pewnych korekt. Poszerzono łuki i szerokości pasów jezdni. Kontrowersyjne wysepki jednak zostały. Więcej o tym TUTAJ.

Co na to radni? – Dziękuję panu burmistrzowi za przeprowadzone częściowe prace na ul. Jana Pawła II, które poprawiły wyjazdy z ul. Partyzantów, tak samo jak od bloków z placu parkingowego – komentował na ostatniej sesji Rady Miejskiej radny Stanisław Długosz. – Szkoda, że jest to pokłosie spraw, które były związane z sytuacją na tej drodze po jej remoncie. No, ale idzie ku lepszemu – przekonywał.
Optymizmu radnego Długosza nie podzielał Józef Fryc, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej. – Poprawki te w żaden sposób nie wpłyną na poprawę bezpieczeństwa na tej ulicy – zaznaczył. – Problemem jest wąskość jezdni, jaka wynika z usytuowania tam wysepek.  One muszą być zmniejszone o jakieś 20-30 cm. Wtedy kierowca nie będzie narażony na to, że po wjechaniu na tę wysepkę odbije się od niej, uszkodzi opony, wjedzie na parking i zagrozi bezpieczeństwu innych użytkowników drogi.
Na tę wypowiedź Fryca szybko zareagował radny Długosz: – To nie jest tak, że kwestia tych wysepek nie leży mi na sercu. Leży! Bo osobiście doświadczyłem tam pewnego dyskomfortu – zastrzegł. – Natomiast widzę sensowne działania pana burmistrza na ul. Jana Pawła II, ponieważ zajął on się tym, co najważniejsze, co najbardziej przeszkadzało ludziom, czyli wyjazdami z bocznych ulic. Miejmy nadzieję, że z upływem czasu sytuacja na tej drodze będzie taka, że będziemy wszyscy z niej zadowoleni.

Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie Wam ważnych i ciekawych informacji z terenu powiatu kolbuszowskiego, a w szczególności z gmin: Kolbuszowa, Cmolas, Majdan Królewski, Dzikowiec, Raniżów i Niwiska. Pamiętajcie, że jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz mail: biuro@kolbuszowalokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.