Radni za rondem imienia Mieczysława Maziarza

Pożegnanie Mieczysława Maziarza [WIDEO]

Rondo w ciągu ulicy Sędziszowskiej w Kolbuszowej Górnej będzie nosiło imię Mieczysława Maziarza, zmarłego kilka miesięcy temu ordynatora Oddziału Nefrologii i Dializoterapii. Tak zdecydowała Rada Miejska.

Tadeusz Serafin, kierownik Referatu Rolnictwa i Gospodarki Gruntami w Urzędzie Miejskim, oświadczył, że patronat Mieczysława Maziarza to inicjatywa komisji mandatowo-regulaminowe Rady Miejskiej. Nie jest jednak tajemnicą, że autorką wniosku była radna Grażyna Halat.

Nikt się nie zapytał

Pewną kontrowersją jest fakt, że nikt nie zapytał o zdanie okolicznych mieszkańców. Mówił o tym Krzysztof Wójcicki, wiceprzewodniczący rady.
– Dobrze byłoby, żeby przed podjęciem decyzji w tej sprawie zapytać się o opinię pana sołtysa, zebrania wiejskiego czy rady sołeckiej. Ja tylko mogę w swoim imieniu przeprosić pana sołtysa Kolbuszowej Górnej, że o nadaniu nazwy dla ronda na terenie jego miejscowości dowiedział się jako jeden z ostatnich – oświadczył radny.

Mimo zastrzeżeń co do procedury, głosowanie w sprawie patronatu było jednogłośne na tak.

Mieczysław Maziarz pochodził z Ulanowa, ale całe swoje dorosłe życie związał z Kolbuszową. W Szpitalu Powiatowym pracował od 1973 roku. Największy szacunek u mieszkańców przyniosła mu praca na stanowisku ordynatora Oddziału Nefrologii i Dializoterapii. Od 1998 roku do śmierci zasiadał w Radzie Powiatu Kolbuszowskiego. W latach 2005-7 był senatorem z ramienia Prawicy RP.

Jesienią 2020 roku zaraził się koronawirusem. Zmarł 5 grudnia w swoim domu w Kolbuszowej. Miał 71 lat. Został pośmiertnie odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi. Jego imię nosi już Oddział Nefrologii i Dializoterapii, który stworzył od podstaw.

Rondo Maziarza

Rondo, któremu będzie patronował, oddano do użytku w grudniu 2019 roku jako element nowej drogi. Łączy ona krajową „dziewiątkę” z traktem wojewódzkim nr 987 na Sędziszów Małopolski. Trakt ten niektórzy nazywają  małą obwodnicą Kolbuszowej.
Patronem drugiego ronda, które powstało w ramach tej inwestycji, jest znany muzykant, Władysław Pogoda (1920-2018). Droga, które je łączy, nosi nazwę ulicy Św. Andrzeja Boboli, żyjącego w latach 1591-1657 jezuity i męczennika, jednego z katolickich patronów Polski.

Radni za rondem imienia Mieczysława Maziarza

3 Komentarze

  1. Bo gdyby zapytać mieszkańców Kolbuszowej o zdanie to by nie było ani ronda im. Maziarza ani mostu katastrofy smoleńskiej !!!!!!!!!To jest podobnie jak czytamy listę zasłużonych dla Kolbuszowej , 90 procent to różnej maści aparatczyki , ludzie z różnych układów , którzy niczym się nie zasłużyli dla Kolbuszowej , a nawet jej szkodzili. Dlaczego nie ma nigdzie ulicy , ronda mostu im. Dutkowskiego zasłużonego lekarza !!!i wielu innych którzy swoja postawa , działalnością i życiem na to zasłużyli .

    • Jest dokładnie tak jak pisze Piotr. Niestety czasem nie wypada powiedzieć nie i tak jest z tym rondem jednym czy drugim.

  2. Gdyby Maziarz po prostu leczył ludzi, a nie był zaangażowanym politykiem prawicowym, to by ronda nie miał. U nas czci się jedynie tych, którzy są ustawieni w tą samą stronę, co nasza przewodnia siła narodu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.