Pytania o sprzedaż działki przy Wojska Polskiego

Pytania o sprzedaż działki przy Wojska Polskiego

Miasto sprzedało 82-arową działkę przy ulicy Wojska Polskiego. Nieruchomość za 3 060 244 zł brutto kupił deweloper, który budował już bloki w Kolbuszowej.

Transakcja dotycząca działki przy ulicy Wojska Polskiego wzbudza jednak dużo emocji.
– Tworzą się legendy i mity wokół tej sprzedaży – mówił radny Mirosław Kaczmarczyk, apelując na ostatniej sesji Rady Miejskiej o informacje na ten temat „z pierwszej ręki”.

Kaczmarczyk o podwyżkach diet: - To skok na kasę
Radny Mirosław Kaczmarczyk.

Burmistrz Jan Zuba nie krył zdziwienia:

– Jestem zaskoczony, że jest jakieś zdziwienie, że nikt nic nie wiedział. Sprzedaż tej działki była wiadomo od 2010 roku. Byli nawet tacy, którzy przychodzili i zapoznawali się z dokumentacją dotyczącą tego zdania. Wydano decyzję o warunkach zabudowy, była koncepcja projektu planowanego tam budynku. Do tej pory nikt z tych zainteresowanych nie złożył wniosku o nabycie tej działki, a było ich wielu. Zgłosiła się tylko jedna firma, deweloper z Mielca. W związku z tym została uruchomiona procedura sprzedaży – wyjaśniał burmistrz.
Tadeusz Serafin, kierownik Referatu Rolnictwa i Gospodarki Gruntami w Urzędzie Miejskim, poinformował, że firmą, która kupiła nieruchomość, jest Centrobud Development z Mielca.

– Mieliśmy tam cztery działki o łącznej powierzchni 15 ha. Jedna z nich została wcześniej odebrana Spółdzielni Mieszkaniowej. Miała ona tam budować blok, ale nie wybudowała. W związku z tym nastąpił zwrot na własność gminy. Jedna z działek nie mogła być przedmiotem sprzedaży, bo jest tam parking. Pozostały trzy.

Zdecydowano, żeby przeznaczyć jedną z nich, o powierzchni 82,1 ary, do sprzedaży. Dokonaliśmy wyceny działki i 17 maja 2022 roku ukazało się ogłoszenie że gmina Kolbuszowa ogłasza przetarg na jej sprzedaż z cenę wywoławczą 3 029 490 zł brutto. Wadium w wysokości 605 898 zł w płaciła tylko jedna firma. Za działkę zapłaciła 2 488 000 zł netto, czyli 3 060 244 zł brutto. Podpisaliśmy już umowę wstępną na sprzedaż tej nieruchomości.
Temat sprzedaży działki przy Wojska Polskiego ma swoją historię. Pięć lat temu podnoszono, że budowa tam bloku uderzy w okolicznych mieszkańców.

– Jest tam przejście, którym dzieci z osiedla idą do szkoły. Ten ciąg został społecznie utwardzony. Kiedy właścicielem tej działki stanie się prywatna firma, mieszkańcy osiedla zostaną odcięci od tego przejścia – alarmował jeden z radnych.

Burmistrz obiecał, że trakt nie zniknie:

– Sprzedaż tej działki nie będzie oznaczać, że jej nowy właściciel ogrodzi ją i nie będzie się można ją poruszać. Będziemy dbać o otwartość tego terenu. Mamy takie możliwości, choćby poprzez zapisy w akcie notarialnym. Nie może to być wydzielona enklawa, do której dostęp będą mieli tylko mieszkańcy budynku, który tam może powstać. To musi być obszar otwarty, na którym będą: parkingi, zieleń, plac zabaw i komunikacja z całym tym osiedlem – obiecywał.
Mieszkańcy Kolejowej mówią "NIE"
Burmistrz Jan Zuba.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.