Przyjechali do Kolbuszowej, w samochodzie mieli narkotyki

Marihuana, dziwny biały proszek, tabletki ekstazy i akcesoria narkotykowe – taki arsenał znajdował się w samochodzie zaparkowanym na ulicy Towarowej. W pojeździe przebywało pięcioro młodych mieszkańców powiatu mieleckiego, w tym dwoje piętnastolatków.
Do zdarzenia doszło w niedzielę (05.01) po północy. Wtedy to podczas patrolu ulicy Towarowej mundurowi zwrócili uwagę na zaparkowany samochód marki Alfa Romeo. Siedzący na miejscu kierowcy mężczyzna na widok radiowozu zaczął się nerwowo zachowywać.

Dwoje piętnastolatków…

Funkcjonariusze podjęli więc interwencję. Podczas rozmowy z kierowcą, kolbuszowscy policjanci zauważyli wystający ze schowka woreczek strunowy. Po jego sprawdzeniu okazało się, że w środku jest pomarańczowa tabletka. W pojeździe oprócz kierowcy, 20-letniego mężczyzny, znajdowało się trzech innych w wieku 15-20 lat oraz 15-letnia dziewczyna. Wszyscy są mieszkańcami powiatu mieleckiego.

W trakcie przeszukania funkcjonariusze znaleźli u kierowcy jeszcze 12 tabletek ekstazy oraz woreczek strunowy z resztkami białego proszku. Dodatkowo u 17-latka policjanci zabezpieczyli woreczek strunowy z białym proszkiem, a u 15-latka susz roślinny. W samochodzie funkcjonariusze znaleźli dodatkowo fajkę wodną, młynki, wagi elektroniczne oraz susz roślinny. W trakcie dalszych czynności policjanci przeszukali miejsce zamieszkania 20-latka, gdzie znaleźli 30 gramów suszu roślinnego.
W tej sprawie trwają dalsze czynności. Pełnoletni odpowiedzą przed sądem karnym za posiadanie substancji zabronionych. Sprawą nieletnich zajmie się natomiast sąd rodzinny.

Czytaj również

Policyjna interwencja na stacji paliw w Widełce. Ujęli handlarza narkotyków?

2 Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.