Przed nami Lasowiackie Zimioki. Będzie się działo

Przed nami Lasowiackie Zimioki. Będzie się działo

W niedzielę (12.09) przy Centrum Kultury Wsi w Kolbuszowej Górnej, obok słynnego pomnika ziemniaka, odbędą się Lasowiackie Zimioki.

W programie wiele atrakcji. Od godziny 14 na dzieci czekać będą: animacje, fabryka zabawy i dmuchane zjeżdżalnie. Potem będą koncerty.
Na plenerowej scenie wystąpią: Górniacy, Ziemia Kolbuszowska, Centrum kapela ludowa Łola oraz Jan Hodór. Będą zimiocane konkursy z nagrodami, a panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Kolbuszowej Górnej częstować będą kapustą zimiocaną.

O godzinie 18 rozpocznie się zabawa taneczna z DJ Disco Duckiem i zespołem Nocna Zmiana. Podczas festynu będzie możliwość zaszczepienia się przeciwko koronawirusowi bez wcześniejszej rejestracji.

Kolbuszowa Górna jest i chce być kojarzona z ziemniakami. Nie tylko poprzez organizację Lasowiackich Zimioków czy pomnika tego warzywa.

O wpływie ziemniaków i kapusty ziemniaczanej na rozwój populacji w Kolbuszowej Górnej z mównicy sejmowej opowiedział nawet poseł Zbigniew Chmielowiec, o czym było głośno w mediach.

– Znasz li ten kraj, gdzie kartofel dojrzewa (…) Ziemniak, który miał niebagatelny wpływ na przetrwanie i rozwój populacji tej wsi, stał się pretekstem do przypomnienia o tożsamości mikro ojczyzny, zwanej Górną – mówił poseł PiS. Całe jego wystąpienie dostępne jest tutaj.
Mało tego, okazuje się, że z Kolbuszowej Górnej pochodzi unikatowy przepis na kapustę ziemniaczaną, czyli ziemniaczankę na zakwasie, która jest nie do podrobienia, choć wielu tego próbowało.

Przed nami Lasowiackie Zimioki. Będzie się działo

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.