Przed nami Dni Miasta. O szczegółach opowiada nam Wiesław Sitko, dyrektor MDK [WIDEO]

Przed nami Dni Miasta. O szczegółach opowiada nam Wiesław Sitko, dyrektor MDK - zdjęcie główne.

Już w ten weekend będziemy bawić się na Dniach Miasta. Sztandarowa impreza miasta odbywać się będzie na placu przy pływalni krytej „Fregata”. Nam miło poinformować, że patronem tego wydarzenia jest portal kolbuszowalokalnie.pl.

Dni Miasta 2024 odbędą się 8 i 9 czerwca na placu przy krytej pływalni „Fregata”. O szczegółach rozmawiamy z Wiesławem Sitko, dyrektorem Miejskiego Domu Kultury w Kolbuszowej.

Hip-hopowa sobota

– Sobota będzie poświęcona muzyce hip-hop. Na początku na scenie zobaczymy raperów z Podkarpacia, którym towarzyszyć będą didżeje. O godz. 19 wystąpi gwiazda – Kartky. Potem zaprezentują się Therapia z Jarosławia, TFM z Weryni i czołowy artysta hip-hop w naszym kraju – Sarius. Na końcu odbędzie się dyskoteka, która co roku cieszy się dużą popularnością. Myślę, że zapowiada się bardzo interesujący dzień. Jest on skierowany głównie do młodzieży.

Steczkowski i Łysa Góra

Niedzielne imprezy, jak podkreśla Wiesław Sitko, będą miały bardziej charakter rodzinny.

– Zaczynamy o godz. 16. Na scenie swoje umiejętności zaprezentują nasze kolbuszowskie talenty taneczne i wokalne. Następnie z recitalem wystąpi Natalia Kubiś-Mroszczyk. Jest to taka gwiazda młodzieżowa, występująca w wielu konkursach z sukcesami. O godz. 18 na scenie pojawi się Paweł Steczkowski, który współpracuje z naszym Domem Kultury od wielu lat. Wystąpi on z kapelą lasowiacką i grupą śpiewaczą – zaznacza dyrektor.

– Potem posłuchamy Łysej Góry, która ostatnio była nominowana do Fryderyków. Jest to formacja metalowo-folkowa, gdzie na wiolonczeli gra Klaudia Federyszyn z Kolbuszowej. Co ciekawe, w niektórych utworach pojawiają się elementy ludowe z naszych stron. Myślę, że to efekt obecności w tej kapeli Klaudii.

Łzy i Sabina Nycek

– O godz. 20.20 na scenie pojawi uzdolniona wokalnie kolbuszowianka, Sabina Nycek oraz nasza Orkiestra Dęta. Godzinę później wystąpi gwiazda wieczoru, zespół Łzy z Sarą Chmiel na wokalu. Pewną nowością będzie zlot food trucków. Będzie też wesołe miasteczko, jakiego jeszcze tu nie było. Zapraszamy wszystkich kolbuszowian i nie tylko.   

Dni Miasta – plakat

Przed nami Dni Kolbuszowej - plakat.

Posłuchaj wywiadu

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.