Przebudowa dworca inwestycją roku Podkarpacia w plebiscycie PSST

KOLBUSZOWA. Ruszyła przebudowa dworca. Nareszcie [ZDJĘCIA]

Przebudowa dworca w Kolbuszowej została „inwestycją roku” w plebiscycie Podkarpackiego Stowarzyszenia Samorządów Terytorialnych.

„Podkarpacka Nagroda Samorządowa” to konkurs w dziedzinie inicjatyw samorządowych w regionie. W tym roku do konkursu zgłosiły się 72 samorządy.
Organizatorami plebiscytu są Podkarpackie Stowarzyszenie Samorządów Terytorialnych oraz Centrum Promocji Biznesu. Gremium to zdecydowało, że „Inwestycją Roku” zostanie „przebudowa budynku dworca w Kolbuszowej na centrum przesiadkowe z częścią usługową i administracyjną”.

Przebudowa dworca w Kolbuszowej kosztowała 6,5 mln zł. Dzięki temu powstał nowoczesny obiekt, który dodatkowo przystosowano do obsługi podróżnych z dziećmi oraz osób starszych i niepełnosprawnych.

Pewne kontrowersje wzbudza fakt, że dworzec jest otwarty od poniedziałku do piątku do godz. 22, w soboty do 16, a w niedziele – zamknięty. A wraz z nim… toalety. Problem mają więc pasażerowie, którzy chcieliby załatwić swoje potrzeby fizjologiczne.
W niedzielę dworzec jest zamknięty, a wraz z nim toalety. Gdzie się załatwić?

To nie jedyny laur PSST dla kolbuszowskiej gminy. W kategorii „Samorząd przyjazny rodzinie” doceniono jej „politykę społeczną i prorodzinne działania”.

Statuetki i dyplomy odebrał burmistrz Jan Zuba podczas uroczystej gali z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego. Wydarzenie zorganizowano we wtorek (30.05) w Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie.
Przebudowa dworca inwestycją roku Podkarpacia w plebiscycie PSST
Przebudowa dworca inwestycją roku Podkarpacia w plebiscycie PSST
Kolbuszową nominowano w czterech kategoriach: Inwestycja Roku, Rewitalizacja Roku, Samorząd przyjazny rodzinie oraz Ekologiczna Gmina.

Przebudowa dworca inwestycją roku Podkarpacia w plebiscycie PSST

1 Komentarz

 1. Ile by sobie nagród nie przyznali to i tak nie zmieni faktu , że podróżni nie mogą skorzystać z toalet wieczorem i w weekendy, z końcem tygodnia także można tylko pocałować klamke od tego „cudu” architektury .
  Jedynie straż miejska może sobie bezstresowo korzystać z „wygód” .
  Takie to nasze miasteczko.
  PiS niby rządzi, opozycja dużo krzyczy , ale koniec końców razem kpią z mieszkańców.
  A potem se statuetki rozdają.
  Żenada.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.