Pozytywy 2018 roku
Nie same  kompromitacje, żenady i „wtopy” towarzyszyły nam w 2018 roku. W naszym powiecie były też wydarzenia na plus, choć, rzecz jasna, było ich znacznie mniej. Udało nam się jednak wybrać pięć najważniejszych, naszym zdaniem, pozytywów. Ne wartościowaliśmy ich. Zostawiliśmy to Wam w ankiecie na Facebooku. Znajdziecie ją TUTAJ. Oto nasza piątka pozytywów 2018 roku:

1. Sokół w IV lidze

Historyczny awans piłkarzy Sokoła Kolbuszowa Dolna do 4 ligi. Po meczu, który zapewnił pierwsze miejsce w okręgówce i promocję poziom wyżej, wśród zawodników, trenerów i działaczy zapanowała wielka radość. Nic dziwnego, bowiem nigdy wcześniej klub z Dolnej, nie grał tak wysoko.
2. Przebudowa ulicy 11 listopada

Na tym jednym z najważniejszych kolbuszowskich traktów pojawił się nie tylko nowy asfalt, ale również nowe chodniki, ścieżki rowerowej i miejsca parkingowe. Wymieniono oświetlenie, pojawiła się też nowa zieleń. Na szczęście nie zaprojektowano tam „wysepek”. Jest za to przejście dla pieszych służące równocześnie jako próg zwalniający. Koszt inwestycji przekroczył milion złotych.

3. Wywalczyli chodnik

Dobiegła końca budowa chodnika przy drodze krajowej nr 9 w Hadykówce. Dotychczas ciąg dla pieszych znajdował się tylko po prawej stronie jezdni (jadąc w stronę Rzeszowa), teraz jest po obu. Koszt inwestycji przekroczył milion złotych. Mieszkańcy walczyli o tę inwestycję 12 lat.
4-5. Grube miliony w szpital

Szpital Powiatowy w Kolbuszowej wybudował pięć sal na bloku operacyjnym: trzy operacyjne oraz po jednej przygotowania pacjenta i wybudzeń. Każda z nich wyposażono w tor wizyjny umożliwiający transmisję zapisu operacji w celu konsultacji w trakcie zabiegu. Blok operacyjny wyposażono w nowoczesny sprzęt medyczny. Wartość całego zadania wynosi 11 540 826 zł.

4-5. Prezydent w Kolbuszowej
Prezydent Andrzej Duda wziął udział w powiatowych obchodach 100. rocznicy odzyskania niepodległości na Rynku: odsłonił pamiątkową tablicę, wbił też gwóźdź pod Tarczą Niepodległości.

Hity 2017 roku znajdziecie TUTAJ.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.